آینده‌ای خلاقانه برای یک شاهکار معماری در آمستردام به کمک آر اند ام (R&M)

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سرمایه‌گذاران هوشمند، معماران و کارشناسان ساختمانی، پردیس WPP Amsteldok را که یکی از بزرگترین پردیس‌های اداری اروپا بوده و یک شاهکار معماری محسوب می‌شود، احیا کردند. با این نوسازی آینده‌ای خلاقانه برای این بنای بی‌نظیر رقم خورد. در آغاز دهه 1970 این ساختمان نمادی از دوران مدرنیته بود. معمار Hugh Maaskant در آن زمان این شاهکار را طراحی کرد. این بنا با مساحت 30000 متر مربع بزرگترین ساختمان در نوع خود در آن زمان در اروپا بود. پردیس WPP Amsteldok که با نام سابق خود "Rivierstaete" نیز شناخته می شود، به طرز جالبی در سواحل آمستل در جنوب آمستردام واقع شده است.

5

 

یک بحران در زمینه املاک رخ داد. تقریباً 60٪ ساختمان خالی و از نظر فنی از رده خارج شد. در نهایت به این نتیجه رسیدند که تخریب و ساختن دوباره ساده‌ترین گزینه خواهد بود. اما مالک ساختمان نوسازی را انتخاب کرد. شرکت هلندی MVSA Architects در این مسابقه پیروز شد.

معماران قصد داشتند تا حد ممکن طرح اصلی را حفظ کنند. آنها می‌خواستند سازه بتونی در پشت نما را نمایان سازند. قرار بود برای ایجاد خلاقیت، به جای سنگ‌های یکپارچه از شیشه‌های شفاف کف تا سقف برای نمای ساختمان استفاده شود. پردیس WPP Amsteldok قرار بود در محیط شهری به صورت یک فضای یکپارچه، رابطه‌ای سرزنده با محله مجاور خود برقرار کند. معماران معتقدند که این تعامل باعث ایجاد یک محیط کاری دلپذیر می‌شود.

 

7

از چپ به راست: John Vreem، سرپرست پروژه در BAM Infratelecom bv - Robert Post، آر اند ام هلند - Michel Kortstra، سرپرست پروژه WPP PLC


چالش‌هایی در زمینه لجستیک

فضای مجاور نقش مهمی در این پروژه داشت. ساختمان پردیس WPP Amsteldok توسط خانه‌ها و باغ‌های شخصی احاطه شده است. اطراف ساختمان هیچ فضایی برای انبار مواد وجود نداشت. خارج از ساعات کاری سر و صدایی برای ساکنین مزاحمت ایجاد نمی‌کرد.

این امر چالش‌هایی در زمینه لجستیک برای برای شرکای نصب و راه‌اندازی یعنی BAM Bouw & Techniek و BAM Infra Telecom ایجاد کرد. آنها فقط می‌توانستند مواد مورد نیاز خود را در زمان مشخصی تحویل دهند و این مواد باید بلافاصله با بالابر ساختمانی به طبقه مناسب منتقل می‌شد. این کار با همکاری توزیع کننده هلندی R&M به نام Forehand کاملاً هماهنگ شده انجام شد. این شرکت مواد را از قبل در انبار قرار داد و طبق یک برنامه زمانی مشخص، آنها را متناسب با برنامه‌های BAM به آن‌ها تحویل داد.


مدیریت توسط اپلیکیشن

کارشناسان BAM همچنین هماهنگی دقیقی در سایت ساخت و ساز داشتند. BAM با روش مدل‌سازی اطلاعات ساختمان (BIM) کار می‌کند. کلیه نقشه‌های فنی به صورت دیجیتالی موجود است و همه چیز با هم ارتباط متقابل دارند. مدیران پروژه نقشه‌های آپدیت شده طبقات را روی تبلت‌های خود دانلود می‌کنند. آن برنامه تغییرات و الزامات نصب را مجازی سازی می‌کند. به این ترتیب نصابان می توانند بلافاصله طبق دستورالعمل کار خود را انجام دهند. آنها با دستگاه‌های تلفن همراه خود تأیید می‌کنند که کار به پایان رسیده است.

 

راهکار آر اند ام (R&M)

• 3600 لینک مسی مبتنی بر Cat. 6A: کانکشن ماژول‌های دارای حفاظ الکتریکی Cat. 6A EL، کابل‌های Cat. 6A U/FTP.

• ستون فقرات مبتنی بر کابل‌های فیبر نوری OM4، اتاق تجهیزات اصلی (MER) را با 9 اتاق تجهیزات ماهواره ای (SER) در طبقه‌های جداگانه متصل می‌کند. در مجموع 39 رک شبکه.

• کابل کشی در raised floorها

• 150 نقطه دسترسی بی سیم با قابلیت PoE در سقف‌ها

• سنجش‌ها عملکرد بهینه نصابان BAM را تأیید می‌کند.

5پارامتر NEXT برای کلیه لینک‌های مسی 7 dB اندازه‌گیری دارند که بالاتر از حد استاندارد است. یک شبکه قوی در اختیار کاربران جدید پردیس WPP Amsteldok قرار گرفته است.


پردیس جدید WPP

آژانس تبلیغات بین‌المللی و روابط عمومی WPP plc. ساختمان را تبدیل به یک پردیس خلاق کرده و آن را "پردیس WPP Amsteldok" نامگذاری کرده است. WPP با نظم خاصی کل فرآیند مجموعه را زیر یک سقف مدیریت می‌کند و به واسطه شبکه‌های محلی (LAN) متنوع با 20 شرکت کار می‌کند.

5

این ساختمان به اینترنت با کارایی بالا نیاز دارد چرا که 80 درصد از برنامه‌های کاربردی آژانس در ابر اجرا می‌شود. پردیس WPP Amsteldok مستقیماً در حلقه فیبر شهر آمستردام واقع شده است. قرار بود عملکرد انتقال در سراسر ساختمان بی‌نقص باشد. این امر مستلزم انتقال داده‌های پایدار به کلیه خروجی‌ها و نقاط دسترسی است. الزامات عملکردی یکی از دلایل انتخاب آر اند ام (R&M) بود.

5

 

حدود 1500 کارمند WPP ایده‌های خود را برای بهره‌مندی مشتریان در 9 VPN به‌کارمی‌برند. 150 نقطه دسترسی بی سیم از کارکنان خلاق کاملاً پشتیبانی می‌کنند چراکه آنها ترجیح می‌دهند با تلفن همراه خود کار کنند. کابل کشی ذخایر زیادی را ارائه می‌دهد که برای برنامه هایی که نیازمند داده‌های زیادی هستند، مانند تولید فیلم، مناسب است. WPP یک مرکز تماس برای بررسی بازار و مشتریان در ساختمان Rivierstaete را اجرا می‌کند که به عملکرد شبکه‌های محلی متنوع نیاز دارد.

 

کیفیت محصولات آر اند ام (R&M) سوئیس قانع کننده بود

با توجه به تجربیات خوب قبلی، BAM کابل کشی R&M را توصیه کرد. John Vreem، سرپرست پروژه در BAM Infra Telecom bv. می‌گوید: «ماژول‌های Cat. 6A EL از آر اند ام (R&M) سریع و آسان نصب می‌شوند و همیشه به درستی مستقر می‌شوند.» کیفیت محصولات سوئیسی و عملکرد کابل کشی آر اند ام (R&M) نیز وضعیت قانع کننده‌ای را رقم زد و یک وارانتی 25 ساله را ارائه داد که یک ضرورت برای این پروژه محسوب می‌شد.

علیرغم آماده سازی بهینه مواد و تجهیزات مورد نیاز، چالش‌های معمول در فرآیند نوسازی باید برطرف می‌شد و این شامل مقابله کم بودن raised floorها نیز بود. John Vreem توضیح می‌دهد: «ما مجبور بودیم توجه ویژه‌ای به شعاع خمش کابل‌ها در خروجی طبقات داشته باشیم.»

BAM همچنین از یک براکت فلزی توسعه یافته برای ماژول‌های RJ45 استفاده کرد که در هر سینی کابل جای می‌گیرد و نصب بالاسری را تسهیل می‌کند. یک اتفاق خوب دیگر این بود که 150 نقطه دسترسی بی سیم با قابلیت PoE روی سقف‌ها نصب شده و به نقاط تجمیع متصل شدند.

 

پاداش شجاعت
معماران پروژه به طور خلاصه می‌گویند: « ما به خاطر سرمایه گذاری شجاعانه و رویکرد نوسازی آینده‌نگر پاداش گرفتیم. تیم ما یک پردیس اداری شگفت انگیز و منحصر به فرد را تحقق بخشید که مورد توجه بسیاری است.» پس از اتمام کار، بلافاصله شرکای لیزینگ کل ساختمان را به دست گرفتند.

 

شرکای آر اند ام (R&M)

BAM Bouw & Techniek: تأسیسات فنی مانند تهویه هوا، برق، لامپ‌های LED

BAM Infra Telecom BV: شبکه محلی (LAN)، شبکه محلی (LAN) بی‌سیم، کنترل دسترسی، دوربین‌های CCTV

 

 

 

 

 

آدرس ما بر روی نقشه

address

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان ولیعصر، روبروی وزارت دادگستری ،کوچه ولدی، مجتمع اداری و تجاری ولیعصر،برج شمالی، طبقه چهارم، واحد  ۲۴

تلفن تماس

 ( ۱۰ خط ) ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴</br>

  • فکس: ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴ داخلی 109