نظارت بر پورت‌های سوئیچ و سرور شبکه | R&MinteliPhy

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سیستم اتوماسیون R&MinteliPhy در حال گسترش افق‌های خود می‌باشد و در حال حاضر مدیریت پورت‌های شبکه را تا دستگاه‌های اکتیو مانند سرورها و سوئیچ‌ها انجام می‌دهد. بدین ترتیب مدیریت کابل کشی end-to-end در دیتا سنترها ممکن می‌شود.

نام سیستم R&MinteliPhy از سه بخش تشکیل شده است. ابتدا نام شرکت ابداع کننده این سیستم، intelligent به معنی هوشمند بودن سیستم و Physical layer که در واقع اشاره به کاربرد این راهکار برای زیرساخت‌های شبکه یا همان لایه فیزیکی مراکز داده (لایه یک مدل OSI) دارد.

شرکت آر اند ام (R&M) خانواده R&MinteliPhy را تا کابل‌های پورت‌های اکتیو توسعه داده است. توسعه جدید هم اکنون در دسترس کاربران است. تا به امروز، R&MinteliPhy به خصوص برای استفاده در معماری اتصال متقاطع (cross-connect) با نظارت خودکار و به موقع بر اتصالات پچ پنل‌ها به کار می‌رفت.
امروزه دیتا سنترها می‌توانند راهکار اتصالات متقابل فیبر نوری را در ساختار کابل کشی خود گسترش دهند. در این روش کابل‌های پورت اکتیو، دامنه نظارت مدیریت زیرساخت خودکار (AIM) را با اتصالات فیبرنوری (FO) که مستقیماً از پچ پنل به پورت یک دستگاه اکتیو می‌ رسند، گسترش می‌دهد.
سیستم کابل پورت اکتیو شامل دو مؤلفه است: نشانگرهای پورت و کابل.
• نشانگر پورت بر روی پورت دستگاه اکتیو قرار گرفته و در آنجا ثابت است. این پورت دارای یک برچسب RFID است که پورت منحصر به فرد به صورت سراسری شناسایی می‌ کند.
• یک کابل مشخص تگ RFID را می‌خواند و اطلاعات موقعیت خود را به آنالایزر R&MinteliPhy مسقر در کابینت تجهیزات شبکه منتقل می ‌کند.
این یعنی اتصال بین پچ پنل و دستگاه اکتیو می تواند بدون وقفه نظارت شود. این سیستم خطاهای اتصال را بلافاصله، دقیقا و با قابلیت اطمینان بالا تشخیص می‌دهد. اگر پچ کوردها به پورت وصل نشده یا به پورت اشتباه وصل شده باشند، R&MinteliPhy بلافاصله یک هشدار را با یک توضیح خطا دقیق ارسال می‌کند. این به طور چشمگیری زمان متمرکز سازی و برطرف کردن مشکلات را کاهش می ‌دهد. در دسترس بودن مرکز داده افزایش می ‌یابد.
مدیریت خودکار شبکه به کمک R&MinteliPhy، هوشمند و کارآمد خواهد بود. با استفاده از آن مدیران و ادمین‌ها به سرعت مشکلات بوجود آمده در شبکه را شناسایی و رفع می‌کنند.
حتی پیچیده‌ترین کابل‌کشی‌ها با هزاران اتصال در یک مرکز داده کاملا کنترل شده خواهد بود و مستندات آن ها همواره به روز می‌شوند.
اتصالات جدید به دستگاه‌های اکتیو به طور صحیح مستند می‌شوند. علاوه بر این، R&MinteliPhy می‌تواند وظایف مربوط به تکنسین‌ های خدماتی را تولید، کنترل و نظارت کند.
کابل‌های پورت اکتیو R&MinteliPhy برای کابل‌های فیبر نوری OM4 با کانکتورهای LC Duplex و در دو طول در دسترس هستند.
آنها به طور کامل در معماری R&MinteliPhy جای می‌گیرند و نیازی به سخت افزار اضافی در پچ پنل‌ها یا کابینت شبکه ندارند. حتی پیاده سازی ترکیبی کابل‌های پورت اکتیو و پچ کوردهای کلاسیک نیز در یک پچ پنل امکان پذیر است.
نتیجه گیری: شرکت آر اند ام (R&M) با R&MinteliPhy، یک راهکار مدیریت زیرساخت خودکار (AIM) ارائه می‌ دهد که همه اتصالات دیتا سنترها را طریق پورت های دستگاه های اکتیو مستند سازی، مدیریت و نظارت می کند و این یک راهکار منحصر به فرد در بازار شبکه است.

آدرس ما بر روی نقشه

address

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان ولیعصر، روبروی وزارت دادگستری ،کوچه ولدی، مجتمع اداری و تجاری ولیعصر،برج شمالی، طبقه چهارم، واحد  ۲۴

تلفن تماس

 ( ۱۰ خط ) ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴</br>

  • فکس: ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴ داخلی 109