پروژه نشر امین نیروی انتظامی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یکی دیگر از پروژه های لاوان ارتباط مربوط به  مجموعه نشر امین جامعه و در ارتباط با طراحي و پياده سازي شبكه كامپيوتري مورد نياز آن مجموعه اجرا گردیده است. با توجه به دامنه موضوع ، طرح پيشنهادي قطعي نخواهد بود. از اين رو پس از توافق بر سر كليات و نقاط كليدي طرح شده در اين پيشنهاد، بازبيني هاي موردي در ضمن جمع آوري اطلاعات مورد نياز و تبادل نظر با كارشناسان آن سازمان انجام خواهد گرفت. البته تغييرات احتمالي نسبت به طرح اوليه و منابع ارائه شده جزئي خواهد بود.

 

از اصول طراحي شبكه ، مي توان به زيرساخت (سيستم كابل كشي) مناسب، كارآمد و چند منظوره و همچنين تنوع سرويسها و نرم افزارهاي كاربردي (اينترنت، صوتي و تصويري و ... ) اشاره كرد. لذا مجري چنين طرحهايي علاوه بر توانايي تهيه و راه اندازي تجهيزات شبكه مي بايست اشراف و تسلط كامل بر زمينه هاي كاري را چه از بعد فني و چه اجرائي داشته باشد.

شبکه های کامپیوتری در دنیای امروز

امروزه تكنولوژي شبكه هاي كامپيوتري با سرعتي فزاينده در حال تغيير و تحول است. در اين ميان به نظر مي رسد مهمترين ويژگي يك شبكه، انعطاف پذيري در طراحي و آينده نگري در ارتقاء آن باشد. با توجه به گسترش تكنولوژي شبكه در دنيا و به وجود آمدن كدها، استانداردها و مقررات كابل كشي ساخت يافته، تدوين يك دستور العمل مناسب و اجرايي كه تمام شرايط و ضوابط اين استانداردها را رعايت كرده باشد، امري بسيار سخت و دشوار به نظر مي رسد.

همچنین پيشرفت سريع و فزاينده فناوری شبکه‌های کامپيوتری، تنوع محصولات و ديدگاههای گوناگون در اين زمينه اغلب باعث سردرگمی مشتريان و کاربران اين شبکه‌ها می‌گردد. در اين بين تبعيت از استانداردها و دستورالعملهای کابل‌کشی که در سطح جهان مورد قبول همگان قرار گرفته باشند، به دلايل ذيل می‌تواند مفيد واقع گردد:

شبکه‌های طراحی شده براساس استاندارد به محصول خاصی وابسته نيستند بلکه اين شرکتهای توليد کننده محصولات هستند که به منظور مقبوليت و جلب نظر بازار سعی در تبعيت از اين استانداردها دارند.
شبکه‌های مبتنی بر استاندارد به نوع کاربر بستگی نداشته و از اين لحاظ دارای انعطاف پذيری بالائی می‌باشند چراکه در هنگام تدوين استانداردها سعی شده است که حداقل نيازمنديهای لازم برای حداکثر کاربردها ديده شود.
همچنين ارتقاپذيری، قابليت توسعه، عمر بالاتر و سهولت در مديريت شبکه‌های مبتنی بر استاندارد از ديگر محاسن اين گونه شبکه‌ها می‌باشد.

 در طرحاین مجموعه تلاش شده است كار آمدترين پيشنهاد ممكن براي داشتن يك بستر مطمئن با تكنولوژي بالا در لايه دسترسي و يك پهناي باند مناسب در لايه توزيع و مركزي، ارائه شود.

آدرس ما بر روی نقشه

address

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان ولیعصر، روبروی وزارت دادگستری ،کوچه ولدی، مجتمع اداری و تجاری ولیعصر،برج شمالی، طبقه چهارم، واحد  ۲۴

تلفن تماس

 ( ۱۰ خط ) ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴</br>

  • فکس: ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴ داخلی 109