مفهوم همزادهای دیجیتال برای مراکزداده

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به نظر می‌رسد که مفهوم همزادهای دیجیتال راهی معقول و منطقی برای شما باشد، به ‌ویژه امروزه که برخی ذینفعان در مناطق دوردست کار می‌کنند. در موارد دیگر، مسئولیت برای یک منطقه بزرگ در یک محل متمرکز شده است.

در هر دو مورد، همزاد دیجیتال مبانی تصمیم‌گیری را به‌صورت خودکار، هم‌زمان، مستقل و از یک مکان خاص فراهم می‌کند.

مدیریت زیرساخت امروزه بیشتر از یک کلمه کلیدی است. این مفهوم، به دیتاسنترها کمک می ‌کند تا سیستم‌های پیچیده خود را به ‌صورت بلادرنگ نظارت و مدیریت کرده، و خطای انسانی را کنترل کنند. برای اینکه مدیریت زیرساخت‌ها کار کنند، دیتاسنترها باید یک همزاد دیجیتالی یعنی یک نسخه مبتنی بر دیتابیس (data base) از کل عملیات ایجاد کنند. همزادهای دیجیتالی تمام اطلاعات لازم را دسته‌بندی و تجسم خواهند کرد که این کار باعث تصمیم‌گیری سریع و دقیق، مدیریت و پیش‌بینی‌های کنش‌گرا، به اشتراک‌گذاری دانش و تجزیه و تحلیل، تأمین و استفاده از منابع، برنامه‌ریزی، تعمیر و نگهداری و ارتقا، دستورالعمل‌ها و نظارت‌های واضح، مدیریت ریسک و پیشگیری از خطر، گزارش‌گیری و اثبات سازگاری، سرمایه‌گذاری و کنترل هزینه می شود.

 Optimization for Data Centers

 

استفاده از منابع داده

قبل از هر چیز، یک همزاد دیجیتال از مستندات کامل و درست تشکیل شده است. جمع‌آوری داده‌ها با کابل کشی و پچ پنل‌ها شروع می‌ گردد. این سیستم شامل کنترل و مانیتورینگ اتصالات می‌شود که فرآیند مدیریت خودکار زیرساخت (AIM) نامیده می‌شود. مسلماً لازم است که بدانید کدام دستگاه‌های IT در رک‌ها قرار دارند. موجودی فیزیکی باید دائماً مورد نظارت و مانیتورینگ قرار بگیرد. به این فرآیند ردیابی دارایی (Asset Tracking) گفته می‌شود. لازم به ذکر است که در پایان، همزاد دیجیتال باید درباره محیط اطراف خود اطلاعات زیادی داشته باشد و آن را به طور کامل بشناسد. به همین دلیل به اطلاعاتی در مورد زیرساخت‌های ساختمان، دما، آب‌ و هوا، مصرف انرژی و کنترل دسترسی نیاز دارد. علاوه بر این یک رابط کاربری بصری نیز ضروری می باشد و همه این‌ها با هم، منجر به مدیریت هوشمند زیرساخت مراکز داده (DCIM) می‌شود.

 

آدرس ما بر روی نقشه

address

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان ولیعصر، روبروی وزارت دادگستری ،کوچه ولدی، مجتمع اداری و تجاری ولیعصر،برج شمالی، طبقه چهارم، واحد  ۲۴

تلفن تماس

 ( ۱۰ خط ) ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴</br>

  • فکس: ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴ داخلی 109