هیچ نگرانی در مورد خاموش کردن چراغها وجود ندارد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آیا می‌توانید چراغ‌ها را خاموش کنید، به خانه بروید و مرکز داده را به حال خود رها کنید؟ در حال حاضر چنین چیزی امکان پذیر است. درجه بالایی از اتوماسیون، عملکرد در وقت خاموشی را برای فناوری اطلاعات امکان پذیر می کند. اما سطح فیزیکی نیز نیاز به اتوماسیون دارد.

 

در راه رسیدن به یک مرکز داده با چراغ‌های خاموش

در فضای خالی یک مرکز داده (دیتاسنتر)، که تمام تجهیزات IT در آن واقع شده است، قدم بزنید. احتمالاً با افراد زیادی در آنجا ملاقات نخواهید کرد. در بسیاری از مراکز داده مدرن، شما واقعاً هیچ کارمندی از بخش IT پیدا نمی‌کنید. این همان چیزی است که محیط با چراغ خاموش نامیده می‌شود.

این یک حقیت است که امروزه مراکز داده می‌توانند بدون نیاز به انسان اداره شوند. اما باید شرایط خاصی را در همه سطوح فراهم کرد تا اطمینان حاصل شود که همه چیز بدون هیچگونه نگرانی تحت کنترل خواهد بود. یک مبحث کلیدی که در ادامه می‌خواهیم در مورد آن صحبت کینم "اتوماسیون" است.

مزایای اتوماسیون

صنعت مرکز داده (دیتاسنتر) واقعاً می‌داند که هنگام اتوماسیون چه کاری انجام دهد. این صنعت اخیراً به یک متخصص در مدیریت از راه دور و مدیریت هوشمند فناوری اطلاعات تبدیل شده است. حرکت به سمت مرکز داده (دیتاسنتر) چراغ خاموش یک نتیجه منطقی است.

این بدان معناست که تعداد کمتری از افراد بدون اینکه کیفیت و کارایی عملیات مراکز داده را به خطر بیاندازند، فرایندهای بیشتری را انجام می دهند. مدیران سیستم و تکنسین‌ها می‌توانند ضمن حفظ دسترسی کامل، سرورهای بیشتری را مدیریت کنند.

همه اینها چیزی است که فوراً مورد نیاز است. دنیای جدید مراکز داده با ظرفیت بالا (hyperscale) و اجاره‌ای (colocation) به قابلیت‌های مدیریتی نیاز دارد تا به همان روش IT مقیاس‌بندی شود.

 

زیرساخت فیزیکی

در همان حال که سرورها می‌توانند به راحتی از راه دور یا حتی از یک دفتر از خانه کنترل شوند، یک سؤال پیش می‌آید و آن این است که: زیرساخت فیزیکی چه می‌شود؟ چگونه می‌توان ارتباطات را بطور خودکار به طور محلی و بدون کارکنان اداره کرد؟

پاسخ این سوال استفاده از شبکه‌های هوشمند است. ما در مورد معماری صحبت می‌کنیم که هوشمندی و اتوماسیون را به زیرساخت‌های شبکه فیزیکی مراکز داده و ساختمان‌ها می‌بخشد.

آر اند ام (R&M) به کمک inteliPhy، یک پلتفرم پیشرو برای شبکه های هوشمند را ارائه می دهد.

 

شبکه‌های هوشمند چه کاری می‌توانند انجام دهند؟

متخصصان شبکه به کمک inteliPhy استفاده بهینه از ظرفیت، سودآوری و در دسترس بودن را بهبود می‌بخشند. مدیران IT بر کلیه پورت‌ها و سایر موارد کنترل کامل دارند.

دلیل گسترش پتانسیل مدیریتی: شبکه‌های هوشمند با استفاده از تجزیه و تحلیل و مستندسازی زیرساخت فیزیکی و همچنین با معرفی فرآیندهای استاندارد کمک می کنند. کلیه وظایف مدیریتی عادی مربوط به زیرساخت‌های غیرفعال را می‌توان با معماری شبکه هوشمند پشتیبانی کرد. سفارشات کار و ممیزی‌ها می‌توانند به صورت خودکار انجام شوند.

مسیر رسیدن به شبکه‌های هوشمند با استفاده از فناوری اینرنت اشیاء (IoT) در همه اتصالات، سوئیچ و پورت‌های سرور در مرکز داده (دیتاسنتر) شروع می‌شود. این امر باعث می شود هر پورت وضعیت و ارتباط خود را گزارش کند.

پس از اجرا، inteliPhy کل سیستم کابل کشی شما را مستندسازی می‌کند. این پلتفرم روابط فیزیکی بین تمام دستگاه‌های IT را نقشه برداری می‌کند. این بدان معنی است که شما به راحتی می توانید ببینید که چگونه همه چیز در مرکز داده با چیزهای دیگر، تا سطح پورت‌های شخصی، مرتبط است! و برای این کار، حتی لازم نیست وارد مرکز داده (دیتاسنتر) شوید یا چراغ‌ها را روشن کنید.

باinteliPhy ، معماری شبکه هوشمند که هوشمندی را به شبکه می‌آورد، می‌توانید به سادگی کار در مرکز داده خود را شروع کنید. این کار با تلاش بسیار اندکی قابل اجراست. و به بهبود عملکرد کلی و مدیریت مرکز داده (دیتاسنتر) کمک می‌کند.

آدرس ما بر روی نقشه

address

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان ولیعصر، روبروی وزارت دادگستری ،کوچه ولدی، مجتمع اداری و تجاری ولیعصر،برج شمالی، طبقه چهارم، واحد  ۲۴

تلفن تماس

 ( ۱۰ خط ) ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴</br>

  • فکس: ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴ داخلی 109