امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

امروزه در هر مکالمه‌ای پیرامون تحول دیجیتال یا اینترنت اشیا (IoT)، صرف نظر از نوع صنعت، بحثی در مورد محل میزبانی برنامه‌های کاربردی مطرح می شود. ابر (cloud) غالباً گزینه خوبی است - برخی می‌گویند "تمام داده ها را برای تجزیه و تحلیل فقط به یک فضای ابری بفرستید". برخی دیگر ممکن است یک مفهوم جدیدتر یعنی "محاسبات لبه" (Edge computing) را به عنوان پیشرفتی غیرمنتظره و مهم پیشنهاد کنند و معتقدند محاسبات لبه نتایجی را که رایانش ابری هرگز به آن دست نیافته است ارائه می‌دهد. این موضوع ممکن است برای تصمیم گیرندگان این تصور را ایجاد کنند که باید بین ابر یا لبه یکی را انتخاب کنند. اما آیا واقعاً اینگونه است؟


امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رایانش ابری مبحثی است که این روزها زیاد به آن پرداخته می‌شود. بنابر آمار ارائه شده توسط نشریه Forbes، هم‌اکنون از رایانش ابری در زمینه‌های مختلفی از جمله آموزش، مهندسی، تجارت، پزشکی، صنایع تولیدی، رسانه‌ها و... استفاده می‌شود. در این مطلب به معرفی کاربردهای این فناوری نوین در پنج حوزه‌ی تجارت، پزشکی، آموزش، امور دفاعی و صنعت پرداخته‌ایم.


امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

در ابتدا همه چیز «ابر» بود، ولی حالا کلمه جدید «مه» هم به وجود آمده است. البته هیچ‌کدام از این دو موضوع ربطی به آب و هوا ندارند و به ذخیره و دسترسی داده‌ها مرتبط می‌شوند. حتماً می‌دانید که می‌توان به‌جای ذخیره داده‌ها در دستگاه خود، آن را از طریق اینترنت به این فضاهای ابری ارسال و هر زمان که خواستید آن‌ها را دریافت کنید. همچنین، خدماتی نیز وجود دارد که می‌توان داده‌ها را پردازش و از اپلیکیشن‌های ابری استفاده و متناسب با مصرف، هزینه پرداخت شود. اکنون مفهومی به‌نام مه به وجود آمده است که گزینه بهتری برای تأمین برخی نیازها است. 


امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال

با استفاده از ذخیره سازی ابری، از هر جایی به داده های خود دسترسی داشته باشید.

ذخیره سازی ابری اصطلاحی است که اشاره به فضای آنلاینی دارد که شما می توانید داده ها و اطلاعات خود را در آن ذخیره سازی کنید. همان طور که شما اطلاعات مورد نیاز خود را دستگاه های ذخیره ساز فیزیکی مثل هارددیسک های اکسترنال یا فلش ها ذخیره می کنید، ذخیره سازی ابری یک راه مطمئن برای ذخیره کردن اطلاعات مهم شما از راه دور است.
راهکارهای ذخیره سازی آنلاین معمولا با استفاده از یک شبکه بزرگ از سرورهای مجازی که نیازمند استفاده از ایزارهای مختلفی برای مدیریت فایل ها و برنامه ریزی و سازمان دهی فضای ذخیره سازی مجای شماست، امکان پذیر می شوند.


ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

ده سال بعد از افتتاح «دراپ باکس»، سهام آن قرار است به صورت عمومی عرضه شود. شرکت دراپ باکس که از سرشناس ترین شرکت ها در زمینه اشتراک گذاری فایل و ذخیره سازی ابری است در نظر دارد سهام خود را به صورت عمومی و با ارزش تقریبی 10 میلیارد دلار به صورت عمومی عرضه کند. به گزارش بلومبرگ، دو شرکت Goldman Sachs و J.P. Morgan برای این عرضه سهام به صورت عمومی با دراپ باکس همکاری خواهند داشت.


امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال

در این مقاله قصد داریم جمع بندی مطالبی را که قبلاً در مورد رایانش ابری (Cloud Computing) در مجله زندگی هوشمند ارائه شد، در قالب یک مطلب، در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. این مقاله در برگیرنده توضیحات کاملی در مورد رایانش ابر (Cloud Computing) از جمله تعریف، کاربردها، مزایا و انواع خدمات آن است. با لاوان ارتباط همراه باشید.


امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

SaaS چیست؟
نرم‌افزار به عنوان یک سرویس (SaaS) به کاربران اجازه می‌دهد به برنامه‌های کاربردی مبتنی بر Cloud در فضای مجازی اینترنت متصل شده و از آن‌ها استفاده کنند. مثال‌های رایج در این زمینه عبارتند از: ایمیل، تقویم و ابزارهای آفیس.
SaaS یک راه‌حل نرم‌افزاری کامل ارائه می‌دهد که شما براساس پرداختی که به ارائه دهنده سرویس Cloud انجام می‌دهید، آن را خریداری می‌کنید.


امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

PaaS چیست؟
پلتفرم به عنوان یک سرویس (PaaS) یک محیط رشد و توسعه کامل در رایانش ابری است با منابعی که شما را قادر می‌سازد همه چیز را از برنامه‌های کاربردی ساده Cloud به برنامه‌های کاربردی سازمانی که پیچده تر هستند، تحویل دهید. شما منابع مورد نیاز از یک سرویس ارائه دهنده Cloud را بر اساس پرداختی که انجام می‌دهید خریداری می‌کنید و از طریق یک اتصال ایمن اینترنت به آن‌ها دسترسی دارید.


امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

IaaS چیست؟
زیرساخت به عنوان یک سرویس (IaaS) یک زیرساخت ضروری رایانش است که در محیط مجازی اینترنت ارائه و مدیریت شده است. مقیاس انعطاف پذیری دارد و به سرعت برای نیازهای زیاد و کم انطباق‌پذیر است همچنین پرداخت به اندازه آنچه استفاده می‌شود صورت می‌گیرد.
IaaS به شما کمک می‌کند از هزینه و پیچیدگی خرید و مدیریت سرورهای فیزیکی خود و دیگر زیرساخت‌های مرکز داده (دیتا سنتر) جلوگیری کنید.


امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

انواع خدمات Cloud
اکثر خدمات رایانش ابری (Cloud Computing) در سه دسته قرار می‌گیرند: زیرساخت به عنوان یک سرویس (IaaS)، پلتفرم به عنوان یک سرویس (PaaS)، نرم‌افزار به عنوان یک سرویس (SaaS). این‌ها در اصطلاح لایه‌های رایانش ابری نامیده می‌شوند چراکه هریک از آن‌ها روی دیگری ساخته می‌شوند. دانستن درباره آن‌ها و اینکه چه تفاوتی با هم دارند باعث می شود که اهداف کسب و کار شما به آسانی تحقق یابد.


ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رایانش ابری چیست؟
به طور کلی، رایانش ابری در اینترنت ("ابر") عبارت است از: ارائه خدمات رایانشی برای سرورها، ذخیره سازی، پایگاه‌های داده، شبکه، نرم‌افزار، آنالیزها و غیره. شرکت‌هایی که این خدمات رایانشی را ارائه می‌دهند، شرکت‌های ارائه دهنده Cloud نامیده می‌شوند و معمولاً هزینه خدمات رایانش ابری را براساس استفاده، مشابه نحوه پرداخت هزینه آب و برق خانه‌ها می‌پردازند.


ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

امروزه شرکت‌های متوسط و کوچک از طرف رشد زیاد داده‌ها، الزامات انطباق، و مواجه با هزینه‌ها و پیچیدگی برنامه‌های غیر مرسوم و جدیدی مانند اینترنت اشیاء و ... تحت فشار قرار دارند. برای کاهش هزینه‌ها و لذت بردن از منافعی که فناوری با خود به همراه دارد، مدل ابری مرکب، بهترین برازش را به ما می دهد. در ادامه با ما همراه باشید تا با کاربردهای متعدد این سیستم بیشتر آشنا شویم.


ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

در این  مطلب قصد داریم در رابطه با رایانش ابری با شما صحبت کنیم.

یکی از دلایل استفاده از رایانش ابری، افزایش هزینه و کمبود منابع در سازمان ها می باشد. رایانش ابری مزیت ها و معایبی دارد که پس از معرفی آن به آنها خواهیم پرداخت.

در ادامه با ما همراه باشید.


ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

 

در اخرین نسخه از "شاخص ابر جهانی"  سیسکو اطلاعاتی را از شرکت هایی مانند،  Gartner، IDC، Juniper Research، Ovum، Synergy، ITU، جمع آوری کرده است  و  با معیارهای شبکه ای خودش ترکیب نموده است. براساس نتایجی که از این بررسی به دست آمده، تا سال  2020 حدود 68 درصد از ظرفیت کلود در قسمت ابرعمومی به کارگرفته خواهد شد، به این معنا که  بیش از 49 درصد در سال 2015 افزایش خواهد یافت.

این گزارش همچنین نشان می دهدکه ابر عمومی سریع تر از ابر خصوصی گسترش خواهد یافت و همچنین ظرفیت کاری مشتریان با این که کم تر از ظرفیت کاری شرکت هاست ، اما با سرعت بیشتری در حال رشد می باشد.


آدرس ما بر روی نقشه

address

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان ولیعصر، روبروی وزارت دادگستری ،کوچه ولدی، مجتمع اداری و تجاری ولیعصر،برج شمالی، طبقه چهارم، واحد  ۲۴

تلفن تماس

 ( ۱۰ خط ) ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴</br>

  • فکس: ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴ داخلی 109