راهکار EdgeGo R&M برای محاسبات لبه

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

محاسبات لبه یا Edge روشی است برای بهینه‌ سازی سامانه‌ های رایانش ابری و یک پارادایم محاسباتی توزیع شده، که محاسبه و ذخیره سازی داده ها را به محلی که در آن مورد نیاز است نزدیک می کند تا زمان پاسخگویی و صرفه جویی در پهنای باند را بهبود بخشد.

 

در این روش کنترل برنامه‌های رایانه ای، داده‌ها و سرویس ها از برخی گره های مرکزی گرفته می‌شود و به لبه یا کناره‌های اینترنت، که با دنیای واقعی در ارتباط هستند، سپرده می‌شود. محاسبات ابری چندین دیتاسنتر مختلف را درگیر می کند و پردازش در آنها انجام می شود، اما در محاسبات لبه ای پردازش تنها در داخل منبع صورت می گیرد. در واقع هدف از طراحی محاسبات لبه ای یا همان Edge Computing این است که پردازش ها اطراف منبع انجام شوند و به دیتاسنترهای مختلف نیازی نداشته باشند.

یکی از کاربردهای بالقوه محاسبات لبه (edge computing) این است که با اینترنت اشیا (IoT) ارتباط تنگاتنگی دارد و دستگاه‌های متصل به اینترنت یا "هوشمند" را هم دربرمی‌گیرد.

 

راهکار R&Mبرای محاسبات لبه (Edge) چیست؟


EdgeGo: یک دیتا سنتر لبه خودکار و آماده بهره برداری در یک کانتینر. دارای محفظه محافظ در برابر صدا (کاهش 99 درصدی نویز). علاوه بر کابل کشی و تجهیزات فناوری اطلاعات، EdgeGO دارای خنک کننده، منبع تغذیه، دوربین نظارت، مدیریت زیرساخت خودکار برای کنترل از راه دور در 42 یونیت است.

 

الزامات فنی مور نیاز

 

دیتاسنترهای لبه (Edge data center) اغلب با کمبود فضا و شرایط سخت محیطی رو به رو هستند. آنها باید در مکان‌های محافظت شده و محرمانه قرار گیرند. منبع تغذیه بدون وقفه، حفاظت در برابر آتش، تهویه مطبوع، سیستم های خنک کننده، حفاظت در برابر صدا، حفاظت از گرد و غبار، قفل و کنترل دسترسی همه بخشی از الزامات آنها هستند. به طور طبیعی یک اتصال مستقیم به لینک‌های فیبر نوری وجود دارد. آنچه اهمیت دارد این است که باید فضای کافی برای تعداد زیاد کابل‌های فیبر نوری و مدیریت کابل وجود داشته باشد.

 

آدرس ما بر روی نقشه

address

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان ولیعصر، روبروی وزارت دادگستری ،کوچه ولدی، مجتمع اداری و تجاری ولیعصر،برج شمالی، طبقه چهارم، واحد  ۲۴

تلفن تماس

 ( ۱۰ خط ) ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴</br>

  • فکس: ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴ داخلی 109