چه سرنوشتی در انتظار WiFi در هواپیماست؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پیش از مطالعه این مطلب، این مقاله را بخوانید:
اینترنت WiFi در هواپیما چطور کار می کند؟

وقتی به این قضیه فکر بکنید که در حال حاضر چه مقدار پول برای اینترنت WiFi در هواپیما خرج می شود، متوجه می شوید که در حال حاضر شرکت های تهیه کننده اینترنت هواپیما در حال سود بردن از هزینه هایی هستند که افرادی که حتی در روی آسمان هم باید آنلاین باشند، انجام می دهند. اما حقیقت به همین سادگی نیست.

 


برای مثال GoGo، 81% سهم بازار را در ایالات متحده در اختیار دارد و درآمد ثابت خود را تا 46% افزایش داده است، اما هنوز هم سالانه ضرری 32.7 میلیون دلاری را تجربه می کند. بقیه تهیه کنندگان اینترنت هم شرایط مشابهی را از سر می گذرانند و با مشکلات مشابهی دست و پنجه نرم می کنند. واقعا دیگر افزایش قیمت ها بیشتر از این شاید امکان پذیر نباشد و با این کار به هیچ عنوان به آن میزان مشتری ای که مد نظرشان هست دست پیدا نخواهند کرد. به عبارت ساده تر هم تهیه کنندگان اینترنت و هم ایرلاین ها در حال جستجو برای پیدا کردن روش ها و بیزینس مدل های جدیدی هستند، اما هنوز نتایج به دست آمده متقاعدکننده نیستند.


کمپانی Row44 که اینترنت WiFi برای هواپیماها را با استفاده از ماهواره تامین می کند، با این ایده که در پروازهایی که با مبدا و یا مقصد کالیفرنیا انجام می شود، اینترنت با قابلیت دسترسی به سرویس «quality entertainment» که یک سرویس پخش موزیک معروف در آمریکای شمالی است را به مسافرین بفروشد، قصد درآمدزایی داشت، اما آن ها به این فکر نکرده بودند که مسافرین از اینترنت برای استفاده از سرویس هایی استفاده می کنند که دوست دارند و دلیلی برای پرداختن پول به سرویس های از پیش آماده وجود ندارد.


ارائه اینترنت WiFi در هواپیما در حال حاضر با مشکلات عدیده ای دست و پجه نرم می کند و به همنی دلیل هم هست که اکثر کمپانی ها در این زمینه با احتیاط عمل می کنند. برای مثال هواپیمایی بریتانیا دائما در حال انجام آزمایش های 12 ماهه بر روی تنها یک هواپیماست تا زمانی که به موفقیت عمده تجاری دست پیدا کند و آن را برای ارائه سرویس اینترنت WiFi به مسافرین پروازهایش معرفی کند.


افزایش سرعت

یک امید بزرگ برای آینده وجود دارد، ماهواره های ka band (26.5-40 GHz)، که شاید بیش از 100 برابر ظرفیت ku-band های معمولی سرویس ارائه می دهند. کمپانی ماهواره ای ViaSat توضیح می دهد: « سیستم ماهواره ای ظرفیت بالای ما، پهنای باند بیشتری را نسبت به سیستم های هوا به زمین یا سیستم های IFC ماهواره ای تحویل می دهد و از این طریق کیفیت و سرعت سرویس های پهن باند داخل کابین هواپیمایی های دیگر را تحت الشعاع قرار می دهد».


از چه سطحی از پهنای باند حرف می زنیم؟ «سیستم Exede سیستم هوای ما می تواند سطحی از سرویس را فراهم کند که به هر مسافر به اندازه 12 مگابیت بر ثانیه اینترنت تحویل بدهد». این سطح از سرویس همان چیزی است که امکان دارد مسافران برای آن پول بدهند.


ما نباید فناوری Ka-band را کامل بدانیم، چرا که در هر حال این فناوری هم یک فناوری نسبتا جدیدی است که هنوز مساله هایی دارد (از جمله تاخیر در اتصال و قطع و وصل شدن) که باید حل شود. مثلا معلوم نیست آیا وقتی که نیمی از مسافرین پرواز می خواهند از نتفلیکس فیلم تماشا کنند این فناوری پاسخگو هست یا خیر.


در کل به زدی با ارائه شدن سیستم JetBlue هواپیمایی ایالات متحده به علاوه GoGo و استفاده از سیستم Ka-band احتمالا به زودی شاهد اینترنت WiFi کارآمد، قابل اتکا و مقرون به صرفه در پروازها خواهیم بود.

22

آدرس ما بر روی نقشه

address

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان ولیعصر، روبروی وزارت دادگستری ،کوچه ولدی، مجتمع اداری و تجاری ولیعصر،برج شمالی، طبقه چهارم، واحد  ۲۴

تلفن تماس

 ( ۱۰ خط ) ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴</br>

  • فکس: ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴ داخلی 109