کابل کشی برای وایرلس Wave2

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

استاندارد جدید وای فای ((WiFi ترافیک داده بیشتر و حتی سریعتر را به نقاط دسترسی بی سیم (وایرلس) منتقل می‌کند. کابل کشی ساختار یافته باید چگونه باشد تا از عدم وجود تنگنا در شبکه اطمینان حاصل کند؟

 

برنامه ریزی زیرساخت برای IEEE 802.11ac

با وجودIEEE 802.11ac ، استاندارد جدید برای شبکه های محلی بی سیم، افزایش چشمگیری برای برنامه های کاربردی وای فای (WiFi) انتظار می‌رود .این WLAN نرخ داده حداکثر 7 گیگابیت بر ثانیه را فعال می کند. این نسل جدید Wave2 نامیده می‌شود.

آیا ما به زودی به جایی خواهیم رسید که دیگر نیازی به کابل کشی ثابت در دفاتر اداری نداشته باشیم؟ خیر! زیرا حتی نقاط دسترسی معمولاً با استفاده از کابل کشی ساختار یافته به هم متصل می‌شوند.

در مورد محصولات مدرن) WLAN مطابق با(IEEE 802.11ac ، پهنای باند مورد نیاز در کابل بیش از 1 گیگابایت بر ثانیه است. بنابراین، نقاط دسترسی باید با چندین پورت 1000BASE-T به هم متصل شوند. این باعث افزایش پیچیدگی کابل کشی می شود. جایگزین می تواند یک اتصال 10GBASE-T باشد.

تکنولوژی برنامه ریزی شده انتقالNBASE-T ، که انتقال 2.5 یا 5 گیگابایت بر ثانیه را در طول کابل کشی Cat.5 و Cat.6 موجود قادر می سازد، یک راهکار موقت ممکن است. اما این راهکار به سختی می‌تواند در دراز مدت کافی باشد.

 

کاهش سلول‌های رادیویی WLAN

برنامه‌ریزی WLAN مبتنی بر ظرفیت که امروزه معمول است، تعداد زیادی سلول کوچک رادیویی دارد. آن‌ها برای جلوگیری از تداخل با سلول‌های مجاور و اطمینان از سرعت بالای داده در هر مشترک به همان نسبت با کارایی پایین اجرا می‌شود.

شعاع لانه زنبوری به طول 12 متر که در استاندارد تعیین شده است، یا به عبارت دیگر فاصله نتیجه بخش بین نقاط دسترسی 21 متر، باید منسوخ شود. امروزه تولید کنندگان WLAN برای فاصله بین نقاط دسترسی در محیط کاری 14 متر (شعاع لانه زنبوری: 8 متر) توصیه هایی را مطرح می‌کنند. به احتمال زیاد این اعداد کاهش می یابد.

کابل کشی مطابق با ساختار لانه زنبوری ارائه شده در EN 50173-6، اصلاحیهB ، از این نظر موفق است. آنچه در تصمیم گیری در مورد کارایی این کابل کشی در آینده بسیار مهم است، انتخاب صحیح شعاع لانه زنبوری است که وابسته به اندازه سلول WLAN می‌باشد.

در کنار تغییرات تکنولوژی، باید از عواملی تأثیرگذار مانند تمرکز ایستگاه های کاری و تغییر در استفاده باید مورد توجه قرار گیرد. به همین دلیل است که برنامه ریزی طولانی مدت نصب و راه اندازی ضروری است.

میزان پوشش یک سلول رادیویی واحد: برای محیط های کاری که به طور مستقیم ملزم به نقطه دستیابی هستند، روابط قدرتمند میدانی برای تضمین حداکثر سرعت داده ها مناسب است. بسیاری از ایستگاه های کاری با سرعت متوسط باعث کاهش سرعت پذیرش داده ها می‌شوند.

ساختار لانه زنبوری مطابق باEN 50173-6 ، اصلاحیه B. SO= خروجی خدمات. شعاع پوشش یک سلول رادیویی در آینده به طور قابل توجهی کمتر از دوازده متر خواهد بود.

آدرس ما بر روی نقشه

address

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان ولیعصر، روبروی وزارت دادگستری ،کوچه ولدی، مجتمع اداری و تجاری ولیعصر،برج شمالی، طبقه چهارم، واحد  ۲۴

تلفن تماس

 ( ۱۰ خط ) ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴</br>

  • فکس: ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴ داخلی 109