ytube2   کانال گوگل پلاس   لینکدین   کانال آپارات   اینستاگرام   کانال تلگرام   مارا دنبال کنید

 

کانکتور MPO-QR

ارسال نظر
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آر اند ام (R&M) کانکتور MPO-QR خود را معرفی کرده است. این کانکتور MPO حداکثر تراکم دسته‌بندی را ارائه می‌‌دهد و باز و بسته کردن قفل آن از طریق یک بوت به‌راحتی انجام می‌شود. کانکتور MPO-QR یک کانکتور کشویی فیبر نوری چندحالته، مطابق با استانداردهای IEC-61754-7 و EIA/TIA-604-5 (FOCIS 5) است.

 

مشخصات عمومی MPO-QR چیست؟

طراحی انتهای کانکتور MPO-QR به‌گونه‌ای است که هنگام عملیات نصب و راه‌اندازی، از خم شدن و آسیب دیدن محفوظ بماند. این قابلیت سبب می شود تا آداپتورهای MPO به یکدیگر نزدیک‌تر شوند. .MPO-QR تراکم دسته‌بندی را 50 درصد و تا 120 پورت در هر واحد رک افزایش می‌دهد که یک مزیت و راهکار بسیار کارآمد برای کسانی است که می‌خواهند پورت‌های بیشتری را درون یک رک دسته‌بندی کنند.

پچ کوردهای MPO با روش A یا B، مطابق استاندارد ANSI/TIA-568.3-D در کنار هم قرار می‌گیرند و بوت‌ها نیز با منطقی مشابه با آداپتورهای MPO رنگ‌بندی می‌شوند:

خاکستری برای پلاریته B روش B

و مشکی برای پلاریته  A. این رنگ‌بندی امکان شناسایی فوری را هنگام نصب و مستندسازی فراهم می‌کند.
روش A

ویژگی‌های کلیدی

 تراکم دسته‌بندی بیشتر در رک به دلیل مکانیزم کشویی توسط بوت
 افزایش تراکم پورت‌ تا 50 درصد
 شناسایی ساده پلاریته با بوت‌های رنگارنگ
 قابلیت مجهز شدن به تگ‌های آر اف آی دی (RFID) R&MinteliPhy

 MPO-QR با تگ آر اف آی دی (RFID) R&MinteliPhy

 

کانکتور MPO-QR با هر دو استاندارد IEC-61754-7 و EIA/TIA-604-5 (FOCIS 5) سازگار است. این کانکتور با حداکثر تلفات جایگذاری (insertion loss) 0.3 دسی‌بل (dB) و حداقل تلفات بازگشتی 35 دسی‌بل (dB) برای راهکار فیبر نوری چندحالته (multimode) و 55 دسی‌بل (dB) برای راهکار فیبر نوری تک حالته (singlemode) ارائه می‌شود.
فرول موجود درMPO-QR  به‌گونه‌ای طراحی شده است که عملکردی مانند فرول MTP® Elite داشته باشد. جدول زیر مشخصات این دو را مقایسه می‌کند.

•    خروج از مرکزیت حفره فیبر: اگرچه خروج از مرکزیت حداکثر MPO-QR تنها 10 نانومتر از MTP® بیشتر است، اما پراکندگی آماری در MPO-QR کوچک‌تر است.
•    قطر حفره فیبر MTP® بزرگ‌تر از MPO-QR است.
•    R&M LAB (آزمایشگاه آر اند ام) به‌طور گسترده هر دو کانکتور را در تست‌های تصادفی آزمایش کرده و سازگاری بسیار بالایی را مشاهده کرده است. این یعنی هیچ تفاوتی بین تلفات پیکربندی لینک خالص و ترکیبی وجود ندارد.
بنابراین مشخص است که MPO-QR عملکردی مشابه کانکتور MTP® Elite دارد

 

کجا می‌توان از MPO-QR استفاده کرد؟

MPO-QR را می‌توان در هر زیرساخت مبتنی بر MPO که شامل مونتاژ ترانک‌ها، پچ کوردهای با اتصالات متقابل و پچ کوردهای  MPOاست، مورد استفاده قرار داد. این موضوع امکان تراکم دسته‌بندی بیشتر در رک‌ها با مکانیزم کشویی و در بوت‌ها فراهم می‌کند و می‌تواند تراکم پورت‌ها را تا 50 درصد افزایش دهد.
از طرفی به‌عنوان بخشی از راهکار شبکه‌های هوشمند، می توان با معماری و پلتفرم آر اند ام (R&M) و با قابلیت فعال‌سازی اینترنت اشیا (IoT) در مراکز داده، آن‌ها را با تگ‌های RFID مجهز کرد تا بتوان عملیات پچینگ را به‌طور خودکار ردیابی کرد.


دیدگاه خود را بنویسید
لغو
شما مهمان هستید
یا ارسال به عنوان یک مهمان
در حال بارگیری نظر ... نظر بازسازی خواهد شد بعد از 00:00.

اولین نفری باشید که نظر می دهید.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت لاوان ارتباط است.