ytube2   کانال گوگل پلاس   لینکدین   کانال آپارات   اینستاگرام   کانال تلگرام   مارا دنبال کنید

 

مانیتورینگ ساده‌تر شبکه‌های فیبر نوری با ماژول‌های جدید TAP از آر اند ام (R&M)

ارسال نظر

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

آیا شبکه و برنامه‌های کاربردی عملکرد مطلوبی را ارائه می‌دهند؟ چگونه، با چه چیزی و با چه سرعت می‌توان آن را اثبات کرد؟ مدیران شبکه و زیرساخت‌ها در مراکز داده (دیتا سنترها) به صورت روزانه به دنبال پاسخ به این سؤالات هستند. Reichle & De-Massari یا R&M، توسعه‌دهنده جهانی و ارائه‌دهنده سیستم‌های کابل کشی برای زیرساخت‌های شبکه با کیفیت بالا، واقع در Wetzikon سوئیس، به این سؤالات پاسخ می‌دهد.

 

آر اند ام (R&M) ماژول‌های TAP فیبر نوری را برای توزیع‌کنندگان توسعه می‌دهد که حداکثر تراکم پورت را ارائه می‌دهند.

1
ماژول‌های Netscale 120 TAP از آراند ام (R&M) به مسئولان شبکه در مراکز داده (دیتا سنترها) کمک می‌کند تا عملکرد زیرساخت‌های فیبر نوری را به‌طور کامل و به صورت بلادرنگ نظارت کنند.

 

آر اند ام (R&M) ماژول‌های TAP یا Traffic Access Point را برای پلتفرم توزیع با تراکم بالای Netscale 120 توسعه داده است. این ماژول‌ها کنترل و مانیتورینگ شبکه‌های فیبر نوری در مراکز داده (دیتا سنترها) را تسهیل می‌کنند. ابزار مانیتورینگ جدید می‌تواند کاملاً با ساختار کابل کشی MPO و LC Duplex یکپارچه شود. ماژول‌های TAP مانند سینی‌های توزیع مستقیماً در محفظه Netscale قرار می‌گیرند. این ماژول‌ها به فضای مخصوص در رک نیاز ندارند. سینی‌ها و پورت‌ها را می‌توان در حین عملیات راه‌اندازی، از روبرو و پشت رک در یک چشم به هم زدن، یکپارچه، تعویض و یا پچ کرد.

 

R M Netscale System i770


ماژول‌های Netscale 120 TAP با تکنولوژی اسپلیترهای پسیو کار می‌کنند. این ماژول‌ها جریان‌ داده‌های ورودی و خروجی را به‌صورت بلادرنگ و موازی با عملکرد شبکه کنترل می‌کنند بدون اینکه بر آن تأثیر بگذارند. اسپلیترها در سینی‌های TAP ثابت هستند.

اکنون مسئولان شبکه به کنترل کاملی بر عملیات زیرساخت‌های فیبر نوری دست می‌یابند. آن‌ها به درک درستی از عملکرد، حجم کاری و در دسترس بودن شبکه‌ها می‌رسند.

دکتر Thomas Wellinger، مدیر بازار مراکز داده آر اند ام (R&M) می‌گوید: ماژول‌های Netscale 120 TAP بیمه‌ای برای زیر ساخت هستند. مدیران شبکه می‌توانند از آن‌ها، چه در داخل شرکت و چه برای مشتریان استفاده کنند تا ثابت شود که آن‌ها به کیفیت خدمات مورد تأیید پایبند هستند و برنامه‌های کاربردی حیاتی شرکت می‌توانند به راحتی راه‌اندازی و اجرا شوند. وی در ادامه می‌افزاید: علاوه بر این، مراکز داده از رک ها برای ظرفیت کامل استفاده می‌کنند. در صورت مونتاژ کامل، ماژول‌های Netscale 120 TAP می‌توانند تا 240 پورت LC را در سه واحد ارتفاع کنترل کنند. همچنین دامنه آر اند ام (R&M) دارای یک نوع دیگر برای راه‌اندازی Cisco BiDi است.

 

Dr. Thomas Wellinger i770


آر اند ام (R&M) نصب ماژول‌های TAP را توصیه می‌کند و در ابتدا از آن‌ها به عنوان یک ماژول استاندارد برای کابل کشی ساختار یافته استفاده می‌کند. دکتر Thomas Wellinger می‌گوید: مونتاژ با ویژگی جدید ارزان‌تر از این است که نصب و راه اندازی آن بعدا انجام شود که می‌تواند در برخی موارد به خرابی‌های اساسی منجر شود. در صورت لزوم تجهیزات مانیتورینگ را می‌توان در حین عملیات به پورت‌ها وارد کرد.
یک TAP یا Traffic Access Point شامل یک اسپلیتر پسیو فیبر نوری است. این ماژول در یک شبکه کاملاً دوطرفه، کپی یکسان سیگنال‌های نوری را از فیبر می‌گیرد، بدون اینکه باعث تأخیر اضافی یا تلفات شود. یکی از دو جریان داده، با ترافیک داده جریان می‌یابد. دیگری برای tapping استفاده می‌شود. با استفاده از tapped data traffic، تجهیزات سنجش می‌توانند داده‌ها را در زمان از کار افتادگی و عملکرد نشان داده و به‌صورت بلادرنگ مورد استفاده قرار دهند.

این راهکار آر اند ام Traffic Access Point و tapping لایه فیزیکی را در یک سینی یکپارچه می‌کند. راهکارهای مرسوم، به عنوان اجزای جداگانه در یک شبکه یکپارچه می‌شوند. رویکرد یکپارچه آر اند ام (R&M) امکان افزودن و حذف پورت‌ها برای ترافیک داده tapping را بدون نیاز به قطع عملیات ممکن می‌سازد.

TAPها از حفاظت داده‌ها و امنیت شبکه پشتیبانی می‌کنند. تکنولوژی اسپلیتر پسیو مانع از حملات هکری از خارج می‌شود. فقط افراد مجاز می‌توانند به ماژول‌های TAP نزدیک شوند که این کار access controlهای مطابق استاندارد را ارائه می‌دهد. spatial streamها نیز می‌توانند مطابق با مقررات حفاظت از داده‌ها کنترل شوند.

 

مطالب مرتبط:

چالش های طراحی مراکز داده و راهکار خلاقانه Netscale برای رفع آن ها
آر اند ام (R&M) یک راهکار فیبر نوری و نرم افزار DCIM جدید برای مراکز داده و Edge ارائه می‌دهد

 


دیدگاه خود را بنویسید
لغو
شما مهمان هستید
یا ارسال به عنوان یک مهمان
در حال بارگیری نظر ... نظر بازسازی خواهد شد بعد از 00:00.

اولین نفری باشید که نظر می دهید.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت لاوان ارتباط است.