چگونه سرعت یک شبکه بی‌سیم محلی (WLAN) را با وجود کابل‌کشی حال حاضر افزایش دهیم؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کمپانی آر اند ام (R&M) نسخه Class EA کانکشن‌های Cat. 6A RJ45 (کت سیکس اِی آر جی 45) را برای پهنای باند 25 گیگابیت منتشر می‌کند که یک زیرساخت مطلوب برای نسل بعدی WLAN و سیستم های آنتن توزیع شده (distributed antenna systems) است.

این کمپانی یک توسعه دهنده جهانی و ارائه دهنده سیستم‌های کابل‌ کشی برای زیرساخت‌های با کیفیت شبکه، واقع در Wetzikon سوئیس است. آر اند ام (R&M) به مدیران املاک و مستغلات یک راه ارزان برای ترافیک داده سریع‌تر، معرفی می‌کند. آن‌ها می توانند با کمک این روش از کابل‌کشی موجود برای افزایش پهنای باند در آینده استفاده کنند. این موضوع مربوط به گام برداشتن از اترنت 10 گیگابیت به اترنت 25 گیگابیت در شبکه‌های داده محلی است. نسل بعدی LAN بی‌سیم (WLAN) آینده و سیستم‌های آنتن توزیع شده نیاز به پهنای باند بیشتری برای ترافیک داده در ساختمان ها دارند.

Matthias Gerber
ماتیاس گربر (Matthias Gerber)، مدیر بازاریابی کابل‌کشی شبکه داده محلی (LAN) کمپانی R&M (آر اند ام) می‌گوید:


«کانکشن ماژول‌های دارای حفاظ الکتریکی Cat. 6A RJ45 (کت سیکس اِی) آر اند ام (R&M) (shielded Cat. 6A RJ45 connection modules) ، که تا کنون هزاران بار مورد استفاده قرار گرفته اند، برای اترنت 25 گیگابیت (25 Gigabit Ethernet) مناسب هستند. این کابل‌ها دارای هدروم عملکردی (headroom) استثنایی می‌باشند.»

 

Matthias Gerberمدیر بازاریابی کابل‌کشی شبکه LAN کمپانی آر اند ام (R&M)


امروزه مشتریان ما کانکشن ماژول Cat. 6A RJ45 (کت سیکس اِی آر جی 45) را با کابل Cat. 7A (کت سون اِی) دارای حفاظ الکتریکی (Shielded) با شعاع 22AWG نصب می‌کنند. گربر می‌گوید: « این ترکیب استاندارد جدیدی را برای انتقال اترنت 25 گیگابیت (25 Gigabit Ethernet) در طولی بیش از 30 متر، برآورده می‌کند. این بدان معنی است که این تأسیسات سازگار با آینده است. به عبارتی دیگر، کاربران سریعا می‌توانند با استفاده از کابل‌کشی و اتصالات موجود، به سریعترین نسل بعدی اترنت دسترسی پیدا کنند.»

تا به امروز، اترنت10 گیگابایت (10 Gigabit Ethernet) به عنوان سریع‌ترین راه انتقال داده در مورد کابل‌کشی مسی مطرح می‌شود». در سال 2017 کنسرسیوم 25 Gigabit Ethernet، استانداردی را برای سرعت بالاتر به تصویب رساند. در پایان سال 2018، ISO/IEC یک گزارش فنی به نام TR11801-9905 را منتشر کرد که الزامات مورد نیاز برای تاسیسات موجود را شرح می‌دهد.

گربر همچنین توضیح می‌دهد:

« رنج Cat. 6A (کت (کت سیکس اِی) و Cat. 7A (کت سون اِی) که آر اند ام (R&M) برای تاسیسات Class EA ارائه می‌دهد، این الزامات را از ابتدا برآورده می‌کند.»


آر اند ام (R&M) انتظار دارد که رفته رفته تقاضا برای پهنای باند در شبکه‌های داده محلی افزایش یابد. شبکه‌های تلفن موبایلی به عنوان یک نیروی محرکه در این زمینه عمل می‌کنند. نسل بعدی نقاط دسترسی شبکه های محلی بی‌سیم (WLAN) به اتصالاتی سریعتر از اترنت 10 گیگابیت (10 Gigabit Ethernet) احتیاج دارند. پس از آن سیستم‌های آنتن توزیع شده (distributed antenna system) هستند که سرویس‌های 5G را در ساختمان‌های بزرگ توزیع خواهند کرد. این تکنولوژی نیاز به یک کابل‌ کشی با کارایی بالا تا آنتن نیز دارد. آر اند ام (R&M) فرض را بر این قرار می‌دهد که باید قادر به پوشش‌دهی پهنای باند مورد نیاز اترنت 20 گیگابیت (20 Gigabit Ethernet) و بالاتر بود. توصیه آر اند ام (R&M) این است که: «شبکه های داده محلی همیشه باید به گونه ای طراحی شوند که بتوانند سریعترین کاربردها را در اختیار بگذارند. راهکار آر اند ام (R&M) برای اترنت 25 گیگابیت (25 Gigabit Ethernet) آماده است.»


درباره آر اند ام (R&M)

شرکت آر اند ام (R&M) یک تولید کننده جهانی پیشرو در زمینه محصولات و سیستم‌های آینده‌نگر برای ارتباطات و شبکه‌های داده است. همکاری نزدیک این شرکت با شرکای تایید شده به ارائه راهکارهایی پیشگام برای برقراری ارتباط در بخش‌های مختلف مانند شبکه‌های محلی (LAN)، شبکه‌های عمومی و مخابراتی و همچنین دیتاسنترها (مراکز داده) منجر می‌شود. این شرکت خانوادگی سوئیسی به دنبال نوآوری، کیفیت و نزدیکی به مشتریان است.

شرکت لاوان ارتباط به‌عنوان تنها نماینده رسمی شرکت آر اند ام (R&M) در ایران مفتخر است که در طراحی، اجرا و پشتیبانی مراکز داده و شبکه‌های کامپیوتری با استفاده از محصولات با کیفیت آر اند ام (R&M) توانسته پروژه‌های متعددی را تاکنون به سرانجام برساند. این پروژه‌ها از 18 سال پیش تاکنون بدون نیاز به تعویض تجهیزات همچنان در حال بهره‌برداری هستند، چراکه ما به کیفیت محصول خود اهمیت می‌دهیم.

 

 

آدرس ما بر روی نقشه

address

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان ولیعصر، روبروی وزارت دادگستری ،کوچه ولدی، مجتمع اداری و تجاری ولیعصر،برج شمالی، طبقه چهارم، واحد  ۲۴

تلفن تماس

 ( ۱۰ خط ) ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴</br>

  • فکس: ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴ داخلی 109