ytube2   کانال گوگل پلاس   لینکدین   کانال آپارات   اینستاگرام   کانال تلگرام   مارا دنبال کنید

 

کابل کشی برای Edge | ترندی از دیدگاه آر اند ام (R&M)

ارسال نظر

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

امروزه رشد چشمگیر ترافیک داده‌‌ها، تفکر دوباره در مورد ساختار شبکه‌ها را به امری ضروری تبدیل کرده است. زیرساخت‌ها برای محاسبات لبه ای (edge computing) در حال شکل گیری هستند. ترند edge منجر به تغییر الگوی کابل کشی شده است.

توده عظیم داده ها که بعضی از آن ها باید به صورت آنی پردازش شوند، باعث شده است تا عملکرد رایانش به لبه شبکه های وسیع منتقل شود. Edge نیاز به پهنای باند بالا و تأخیر کم در همه جا دارد اگر این امکان فراهم باشد، در روش یا زیرساخت های edge محدودیت و تنگنایی وجود نخواهد داشت. ارائه دهندگان به مقادیر زیادی از کابل های فیبر نیاز دارند تا بتوانند عملکرد انتقال مناسبی را فراهم کنند. بسیاری از اتصالات فیبر نوری در محیط های عملیاتی با تراکم بالا و بسیار حساسی نصب می شوند. این حجم از گستردگی و همچنین تراکم دسته بندی دیگر نمی تواند به روش سنتی مدیریت شود بلکه باید به صورت کاملاً خودکار و از راه دور کنترل شوند.

Cabling for the Edge2


سیستم های نظارتی جدید چنین اتوماسیون هایی را ممکن می سازند. اما آن ها باید قادر به انجام چیزی بیشتر از پشتیبانی از مدیریت فنی باشند. آنها همچنین باید بتوانند برای مدیریت سازگاری، اقتصادی و تجهیزات مورد استفاده قرار گیرند.
راهکارهای سخت افزاری و نرم افزاری یکپارچه همگی یک چیز هستند. این راهکارها متصل کردن و قطع کردن کوردها را کنترل می کنند، زیرساخت های پسیو و تجهیزات را مستند می کنند، تغییرات را دنبال می کنند و به افزایش بهره وری کمک می کنند و در نهایت تمام زیرساخت ها در یک پایگاه اطلاعاتی ثابت، دائمی و به روز به نمایش گذاشته می شود.


اطمینان از مدیریت و اداره ساده عملیات
مهم است که فضای کافی برای کابل ها و مدیریت آن ها فراهم شود. مدیریت ضعیف کابل ها می تواند باعث ایجاد خطاهای انتقال، اتلاف عملکرد و حتی از کار افتادگی شبکه شود.
به طور طبیعی، کابل کشی نباید بر خنک کردن تجهیزات لبه (edge) تاثیر بگذارد و مانع آن شود. پچ پنل های با ظرفیت بالا و پچ کوردهای با قطر کم فضای زیادی را برای جریان هوا آزاد می گذارند.
پس از همه این ها، این پچ کردن کردن است که باید مورد بررسی و محاسبه قرار گیرد و باید به درستی انجام شود. محکم کردن و نصب کردن کانکتورها هنگامی که تراکم کابل کشی بالا باشد، بسیار دشوار است. مکانیزم کشویی اتصالات باعث ساده تر شدن کار می شود. با استفاده از ماژول‌های از پیش سربندی شده و تست شده در کارخانه، تلاش های لازم برای نصب و راه اندازی کاهش یافته و عملکرد قابل اطمینان تضمین خواهد شد.

به طور کلی می توان گفت سازمان ‌هایی که از داده، اطلاعات استخراج می ‌کنند به محاسبات لبه‌ ای (Edge Computing) نیاز دارند که بتوانند در آینده تجزیه و تحلیل ‌ها را انجام دهند. این کار باعث می ‌شود تا تغییراتی که توسط اینترنت اشیا صورت می ‌پذیرد را با آغوش باز بپذیرند و روش تأثیرگذاری داده ‌ها بر تصمیم‌گیری را تغییر دهند.

 

مطالب مرتبط:
پیش بینی‌هایی برای دیتا سنترها در سال 2019
محاسبات مه چه هستند و چه مزایا و معایبی دارند؟
امروز و فردای اینترنت اشیا | قسمت اول
امروز و فردای اینترنت اشیا | قسمت دوم

 


دیدگاه خود را بنویسید
لغو
شما مهمان هستید
یا ارسال به عنوان یک مهمان
در حال بارگیری نظر ... نظر بازسازی خواهد شد بعد از 00:00.

اولین نفری باشید که نظر می دهید.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت لاوان ارتباط می باشد.