ytube2   کانال گوگل پلاس   لینکدین   کانال آپارات   اینستاگرام   کانال تلگرام   مارا دنبال کنید

 

برنامه ریزی برای یک شبکه شکست ناپذیر

ارسال نظر

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

آر اند ام (R&M) اطلاعاتی رادر مورد عوامل لازم برای ایجاد یک شبکه LAN شکست ناپذیر در ساختمان‌های اداری و مراکز داده (دیتا سنتر) ارائه کرده است. مهمترین عامل کیفیت محصولات است. هنگامی که شبکه محلی LAN برنامه ریزی می شود، کیفیت باید بالاترین اولویت را داشته باشد.


تچربه نشان می دهد که محصولات بهتر = انتخاب بهتر است.
اپراتورهای شبکه داده باید حفاظت همه جانبه و قابلیت اطمینان عملیاتی را تضمین کنند: برنامه ریزان و نصابان حرفه ای اجزای ایمن، بادوام و شکست ناپذیر را ترجیح می دهند. تجربه نشان می‌دهد هنگامی که مسوولان از ابتدا انتخاب مناسبی داشته باشند، از کار افتادگی ها و در نتیجه‌ی آن هزینه‌ها کاهش می‌‌یابد.


انتخاب مناسب: معمولاً به معنی محصولات بهتر و با سطح بالاتر برای تنظیم زیرساخت شبکه محلی LAN است.


استدلال‌های بیشتر برای کیفیت بالا: با توجه به تجربه آر اند ام (R&M)، نصب و راه اندازی با کیفیت بالا بعداً و در مواقعی که نیاز به نگهداری، تعمیرات، ارتقاء و جابه‌جایی وجود باشد، هزینه های کمتری را به همراه دارد. در نظر گرفتن کل چرخه عمر یک شبکه (هزینه کل مالکیت) امری مهم و ضروری به شمار می‌آید. عامل بعدی ارزیابی تامین کنندگان و شرکای پروژه است. یک شبکه محلی LAN باید توسط پرسنل مجرب برنامه ریزی و نصب شود. عملیات، خدمات، تعمیر و نگهداری همچنین ارتقاء و جابه‌جایی‌های بعدی باید تنها توسط پرسنل متخصص انجام شود.


سرپرست پروژه باید 6 عامل موثر در هزینه و ایمنی را در نظر بگیرد:
• قابلیت اطمینان برنامه ریزی
• قابلیت اطمینان نصب
• قابلیت اطمینان عملیاتی
• امکان گسترش
• نگهداری
• پشتیبانی سازگاری


به عنوان مثال، قابلیت اطمینان برنامه ریزی به این معنی است که یک بسته اطلاعاتی کامل از ابتدا موجود باشد. این بسته شامل اسناد مناقصه، دیتا شیت‌ها، گواهینامه‌ها و تاییدیه از موسسات مستقل می باشد. اسناد ضعیف هزینه های برنامه ریزی را افزایش می‌دهد.

قابلیت اطمینان نصب به این معنی است که نصب و مونتاژ بدون خطا و سریعاً قابل انجام است. پرسنل محصولات را می شناسند و رسیدگی به آن ها امری معمول است. شرکای آر اند ام (R&M) دانش خود را به روز نگه می‌دارند و تخصص بیشتری را کسب می کنند. در دوره‌های آموزشی QPP، آن‌ها به دانش دست اول دست می‌یابند.

برای مثال، اگر در تمام عملیات نصب و راه اندازی از محصولات آر اند ام (R&M) که مطابق با مقررات این شرکت هستند، استفاده شود، قابلیت اطمینان عملیاتی ضمانت شده است. سپس آر اند ام (R&M) به عنوان بخشی از برنامه شریک تائید صلاحیت شده (Qualified Partner Program) خود که به اختصار QPP نامیده می‌شود، یک سیستم ورانتی 25 ساله را تضمین می‌کند. در صورت تمایل، کارکنان با تجربه آر اند ام (R&M) می توانند یک پروژه را در طول مرحله برنامه ریزی و نصب و سنجش برای پذیرش رسمی همراهی کنند. اصل ماژولار تجهیزات جهانی آر اند ام (R&M)، هر گونه تغییرات و ارتقایی را تسهیل می کند. قطعات یک شبکه را می توان جایگزین و به روز رسانی کرد و به راحتی خصوصیات جدیدی به آن‌ها اضافه کرد.

 

0907816
0902779
0900005
0506692
0907593
0506693

 

شبکه های داده مستلزم سازگاری با مقررات هستند. این یعنی مواد باید مطابق با معیارهای ایمنی شرکت و ذینفعان باشند. مشتریان نشان پذیرش RoHS و CE همچنین گواهینامه‌های UL، GL،ISO-9001 و ISO-14001 را دریافت می‌کنند. شبکه هایی که مقررات سازگاری را برآورده می‌کنند، قطعا انتخاب خوبی هستند. نوآوری "Better connected" در سایت www.rdm.com معیارهای بیشتری را برای انتخاب محصولات بهتر و برنامه ریزی یک شبکه ایمن ارائه می‌کند.

 

نتیجه‌گیری:
به طور کلی برخی از عوامل ایجاد هزینه در پروژه های شبکه را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

اسناد بد = هزینه‌های برنامه ریزی بالاتر
مستندسازی نامناسب = هزینه‌های برنامه ریزی بالاتر
مقادیر افت (attenuation) کابل کشی باید با آزمون و خطا تعیین شود = زمان مونتاژ بیشتر، هزینه نصب بیشتر
محصولات حساس = زمان نصب بیشتر، خطاهای بیشتر در مونتاژ
خرابی مکرر شبکه = هزینه های عملیاتی بالاتر
- مواد نامناسب، دستکاری نادرست برای انتقال، افزودن و تغییر = هزینه های نگهداری و ارتقاء بالاتر
نیاز به شرکت‌های بیمه، نیاز به معاوضه موادی که معیارهای امنیتی را برآورده نمی‌کنند = هزینه های سازگاری بالاتر

 

 

 

 

 

 

 

 

مطلب مرتبط:

چه چیزهایی آر اند ام (R&M) را متمایز می‌کند


دیدگاه خود را بنویسید
لغو
شما مهمان هستید
یا ارسال به عنوان یک مهمان
در حال بارگیری نظر ... نظر بازسازی خواهد شد بعد از 00:00.

اولین نفری باشید که نظر می دهید.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت لاوان ارتباط می باشد.