ytube2   کانال گوگل پلاس   لینکدین   کانال آپارات   اینستاگرام   کانال تلگرام   مارا دنبال کنید

 

مدرن سازی دقیق و برنامه ریزی شده برای آژانس خدمات هوایی لهستان | R&M

ارسال نظر

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

شبکه LAN و دیتا سنترهای مرکز مدیریت ترافیک PANSA در ورشو، پایتخت لهستان، بدون اینکه وقفه‌ای در عملیات در حال انجام ایجاد شود، مدرنیزه شده است.
در این مطلب با ما همراه باشید تا با راهکار آر اند ام (R&M) و تجهیزاتی که برای پیاده سازی شبکه کامپیوتری این مرکز استفاده شده است، آشنا شوید.

مشتری: آژانس خدمات هوایی لهستانی (PANSA)، لهستان

پروژه: کابل کشی برای شبکه محلی LAN و دیتا سنتر CZRL در مرکز مدیریت ترافیک هوایی، ورشو، 2018

 

محصولاتی که توسط کمپانی آر اند ام (R&M) در این پروژه مورد استفاده قرار گرفته است عبارتند از :

• کابل کشی فیبر نوری OS2، OM4، سربندی شده با LC Duplex
• ماژول ای فیبر نوری HD در مدل های breakout و splice
• کلاس EA کابل کشی مسی با کانکتورهای Cat. 6A ISO
• پچ پنل‌های HD با بکارگیری تکنولوژی R&MinteliPhy

 

چالش این پروژه

چگونه می توان بدون وقفه در عملیات شبکه، آن را سریعاً مدرن‌سازی کرد؟ و چگونه می‌توان کابل کشی جدید را در رک ها و مجراهای تنگ و باریک موجود جای داد؟ این ها سوالاتی بود که شرکای لهستانی آر اند ام، Telpom و S&T باید جوابی برای آن‌ها پیدا می کردند.

وظیفه آن‌ها این بود که زیرساخت شبکه محوطه (پردیس) آژانس خدمات هوایی لهستانی (PANSA) را تعویض کرده و ستون فقرات شبکه آن را مدرن‌سازی کنند. علاوه بر این، دیتا سنتر (مرکز داده) CZRL، داده‌های عملیاتی مرکز مدیریت ترافیک را پردازش می‌کند و این موضوع نیازمند سطح بالایی از امنیت می‌باشد.

 

برنامه‌ریزی و مهارت های سازمانی

S&T پیمانکار عمومی پروژه بوده و Telpom مأموریت اجرای کار را برعهده داشت. Telpom یک شرکت نصب و راه اندازی از شرکای با تجربه لهستانی Rudolf Pomper است که توسط آر اند ام (R&M) مورد تایید قرار گرفته اند. در واقع آژانس PANSA با در نظر گرفتن پروژه‌هایی مانند فرودگاه Kraków، با اطمینان کامل به کیفیت سوئیسی آر اند ام (R&M)، اعتماد می‌کند.

Without a Break to the New LAN 1

اول از همه برنامه‌ریزان پروژه ورشو هم برای کابل‌کشی مسی و هم برای کابل‌کشی فیبر نوری ثابت کردند که پلت‌فرم با ظریف بالای آر اند ام (R&M) در رک های باریک جا می گیرند. برای این منظور آن ها کابل‌ها را گروه هایی با 12 لینک قرار دادند. نگدارنده‌های ماژول‌ها بر مبنای آن‌ها آماده شدند اما این کار باید در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شد. در نهایت همه این کارها بدون تاخیر و در زمان مورد انتظار صورت گرفت.

بزرگترین چالش این پروژه این بود که برای هماهنگی و مدیریت مراحل کاری، کابل ها و اجزای مورد نیاز به موقع به محل پروژه برسند. مدرن سازی زیرساخت های قدیمی تر به عنوان یک کار پیچیده محسوب می‌‌شود. اما شرایط مشتری به گونه ای بود که امکان ایجاد وقفه در کار وجود نداشت.

مراحل کاری و منابع لازم از قبل تعیین شد. این کار با سنجش و اندازه گیری‌های دقیق به انجام رسید. براساس این آماده‌سازی، توانستند یک طرح اجرایی دقیق تهیه کنند. برای مثال آن‌ها قادر بودند طول لینک‌ها را به طور دقیق تعیین کنند. بر اساس این اطلاعات آن‌‌ها توانستند کابل‌ها را آماده کنند و کابل کشی را به طور مستقیم بین نقاط اتصال انجام دهند.

 

نتیجه پروژه

در نهایت عواملی چون آماده سازی دقیق، مهارت‌های سازمانی و اجرای حرفه‌ای، همگی نقش به سزایی در انجام دقیق و صحیح وظایف ایفا کردند و سرانجام این پروژه با موفقیت و رضایت کامل مشتری آن به انجام رسید.

 

مطالب مرتبط:

راهکار شبکه آر اند ام (R&M) | ایمنی برای خطوط هوایی لهستان

افتتاح بزرگترین فرودگاه جهان در استانبول | نقش زیرساختی R&M

نگاهی به پروژه فرودگاه آتاترک استانبول اجرای زیر ساخت توسط آر اند ام


دیدگاه خود را بنویسید
لغو
شما مهمان هستید
یا ارسال به عنوان یک مهمان
در حال بارگیری نظر ... نظر بازسازی خواهد شد بعد از 00:00.

اولین نفری باشید که نظر می دهید.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت لاوان ارتباط می باشد.