ytube2   کانال گوگل پلاس   لینکدین   کانال آپارات   اینستاگرام   کانال تلگرام   مارا دنبال کنید

 

اجرای شبکه‌های کامپیوتری اداری آینده نگر با همکاری BAM، SPIE و R&M | قسمت اول

ارسال نظر

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

ادارات و سازمان‌های دولتی با یشرفت تکنولوژی، فرآیندهای کاری خود را به روز می‌کنند. شبکه‌های کامپیوتری در این فرآیندها، امروزه به شدت مورد استقبال قرار گرفته‌اند. کاربردهای متنوع این شبکه‌ها موجب شده تا علاوه بر تسریع فرآیندهای اداری، رفاه کارکنان یک مجموعه بیش از پیش افزایش یابد. اینترنت، اینترانت و دوربین‌های مدار بسته نمونه‌ای از این کاربردها هستند. شرکت آر اند ام (R&M) در یکی از پروژه‌های اخیر خود در کشور هلند، چندین سازمان بزرگ دولتی را همراه با شرکای تجاری خود مجهز به شبکه‌های کامپیوتری کرده است. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با جزییات بیشتر چند نمونه از این پروژه‌ها آشنا کنیم.

BAM، SPIE و آر اند ام (R&M) یک شبکه برای توسعه بزرگترین دفتر دولتی هلند در آینده ایجاد کردند.
بازسازی گسترده وزارت مسکن، برنامه ریزی فضایی و محیط زیست سابق تقریباً کامل شده است. ساختمان برجسته Rijnstraat 8 در Hague، اولین اداره دولتی مشترک در هلند است. این ساختمان بدین منظور طراحی شده است که توسط چند سازمان دولتی مورد استفاده قرار گیرد و گسترده‌ترین تنوع ممکن از نیازهای شخصی و دولتی را برآورده سازد.
پیشرفت های اجتماعی و تکنولوژیکی در حال تغییر کار کارمندان دولت است. سیاست دولت برای محیط‌های کاری مبتنی بر این ایده است که ساختمان‌ها باید بر ارائه امکانات برای ملاقات، شبکه مشاوره و مشارکت تمرکز داشته باشد. Rijnstraat 8 دقیقاً برای همین وظایف سازماندهی شده است.
ایجاد خصوصیات مناسب برای رسیدن به هدف آن‌ها یک کار بزرگ بود که توسط شرکت Poort Centraal با شرکت (Royal BAM Group (BAM، خدمات تسهیلات ISS و دفتر معماری متروپولین (OMA) تحقق یافت. این پروژه شامل اقدامات سختگیرانه‌ای برای ساخت و ساز، روند تدارکات و زیرساخت فناوری اطلاعات، همچنین یک فرم قراردادی است که نسبتاً برای کسب و کارهای ساخت و ساز جدید است: همکاری عمومی و خصوصی. BAM، SPIE و R&M مسئولان زیرساخت شبکه گسترده، به خاطر همکاری نزدیک، ایده‌های تازه و استفاده هوشمند از منابع تکنولوژیکی موفق به انجام این کار خارق‌العاده شده اند.
اداره جدید دولت تحت قرارداد DBFMO (ساخت و نگهداری سرمایه‌گذاری و ساخت و ساز) ساخته شده و مدیریت می شود، که بیان می کند که BAM و شرکای آن مسئول ساخت و ساز و نگهداری و توسعه بلند مدت ساختمان هستند. ادارات دولتی یک وارانتی 25 ساله است چراکه مفهوم شبکه باید یک پلتفرم برای خدمات و تکنولوژی‌های آینده ارائه دهد.


اول طراحی بعد ساخت
Ron Meester مدیر پروژه پروژه‌های بزرگ BAM «BAM تمام پروژه از جمله کارهای ساختمانی جدید را به طور کامل در محیط BIM (مدل اطلاعات ساختمان) پیاده‌سازی و اجرا می‌کند. این نوع از مدل دیجیتالی این امکان را فراهم می‌کند که ساختمان به طور مجازی از اشیایی که اطلاعات و جزییات آن‌ها نیز لینک شده، ساخته شود.»

Royal BAM Group
او در ادامه می‌افزاید: «BIM در این نوع از ساختمان‌های مجازی پیشگام است و ما می‌توانیم شبکه . کابل کشی را با جزییات ارائه کنیم. اتصالاتی که دارای پیچدگی‌ها بالقوه و مشکل هستند به صورت پیشرفته در BIM قابل شناسایی هستند. مسیرها به طور دقیق تعریف شده و طول‌ها و تلورانس‌ها به طور دقیق محاسبه می‌شوند. شرکت آر اند ام (R&M) و SPIE توانستند ا اطمینان شبکه را براساس اطلاعات BIM از پیش آماده کنند. طراحی شبکه و تمام کابل‌کشی در BIM و تقریبا بدون هیچگونه اتلاف مواد، کاملاً با نصب و راه اندازی نهایی مطابقت دارد و در واقع هر متر از کابل‌ها مورد استفاده قرار گرفتند. علاوه بر این زمان قابل توجهی توسط آماده‌سازی قبلی کابل کشی دور از محل پروژه صرفه جویی شد.

ادامه این مقاله را در مطلب بعدی مجله تخصصی شبکه و دیتا سنتر لاوان ارتباط مطالعه نمایید...


دیدگاه خود را بنویسید
لغو
شما مهمان هستید
یا ارسال به عنوان یک مهمان
در حال بارگیری نظر ... نظر بازسازی خواهد شد بعد از 00:00.

اولین نفری باشید که نظر می دهید.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت لاوان ارتباط می باشد.