تست TCL دستگاه فلوک (Fluke)

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

TCL یکی از دو روش اندازه‌گیری تعادل در استاندارد ANSI/TIA-568-C.2، ANSI/TIA-1005 و ISO/IEC 11801 نسخه 2.2 2011-06 وجود دارد. دیگری ELTCTL است.

 

TCL (تلفات تغییر دامنه) – دستگاه آنالیز کابل DSX از شرکت فلوک (Fluke)
اندازه گیری بوسیله تزریق یک سیگنال مد تفاضلی (DM) به یک زوج کابل به هم تنیده (twisted pair) ایجاد می‌شود. پس از اندازه گیری سیگنال مد مشترک (CM)، در همان زوج کابل به هم تنیده بازمی‌گردد.
هرچه سیگنال مد مشترک CM بازگشتی کوچکتر باشد، اندازه‌گیری TCL بهتر خواهد بود (بالانس یا توازن بهتری اتفاق می‌افتد)

1
اگر اندازه آن مشابه اندازه‌ تلفات بازگشتی باشد، درست است. تفاوت اندازه گیری این پارامتر با تلفات بازگشتی در این است که در اندازه‌گیری تلفات بازگشتی یک سیگنال مد تفاضلی DM در یک زوج کابل ایجاد می‌شود و سپس با اندازه‌گیری سیگنال DM بازگشت داده شده مقدار تلفات بازگشتی بدست می‌آید. در TCL ما سیگنال CM بازگشتی را اندازه گیری می‌کنیم.
الزامات تست آزمایشگاهی برای استاندارد ANSI/TIA-568-C.2 با استاندارد ANSI/TIA-1152 متفاوت است. امروزه TCL یک الزام تست آزمایشگاهی نیست و تا زمانی که آنالیزگر کابل DSX تولید نشده بود، هیچ تجهیز آزمایشگاهی دیگر نمی‌توانست یک آزمایش TCL انجام دهد. پیش بینی شده است که سایر فروشندگان تجهیزات تست نیز سرانجام اندازه گیری‌های TCL را نیز ارائه کنند. تسترهای آزمایشگاهی به طور معمول قادر به اندازه گیری DM هستند- در حالی که تحلیلگر کابل DSX قادر به اندازه گیری CM و DM است، بنابراین توانایی اندازه گیری TCL و ELTCL را دارد.
اگر شما مایل به اضافه کردن ELTCTL و TCL به استاندارد رده 5e، 6، 6A یا کلاس D، E یا EA خود هستید، پوشه ISO یا TIA خود را در DSX انتخاب کنید و محدودیت تست را با پسوند (+All) جستجو کنید:

2

این زمان AUTOTEST شما را افزایش می‌دهد.
پسوند (+All) نشان دهنده تست استاندارد ANSI / TIA یا ISO / IEC همراه با ELTCTL، TCL، عدم تعادل مقاومت در یک زوج کابل‌ها، عدم تعادل مقاومت بین زوج کابل‌ها، اندازه گیری‌های CMRL و CDNEXT است.

در مثال زیر یک کانال با رده 6A با یک تحلیلگر کابل DSX-5000 تست شده است. با یک حاشیه 1/45 دسی بل می‌توانید اطمینان حاصل کنید که این پیوند حتی در یک محیط با نویز زیاد انجام می‌شود. فراموش نکنید که اندازه گیری TCL را نیز مشاهده کنید.

3
چرا تعادل مهم است؟
اترنت سیگنال متعادل را منتقل می‌کند. حالت ایده آل این است که با فرض اینکه لینک از تعادل خوبی برخوردار است، هر نویزی که به کابل تزریق شده از بین برود. همچنین نشان می‌دهد لینک چه مقدار سیگنال را منتشر می‌کند.

 

4
اگر لینک تعادل ضعیفی داشته باشد، نویز تزریق شده به کابل بخشی از سیگنال می شود. عدم تعادل در لینک باعث می شود ولتاژ تزریق شده در زوج کابل نابرابر شود.

 

5
این پتانسیل ایجاد اشتباهات در شبکه است که منجر به انتقال مجدد سیگنال‌ها شده و در نتیجه عملکرد شبکه‌ها آهسته تر می شود. این امر می تواند در برنامه های صنعتی اترنت بسیار مشکل ساز باشد، زیرا تاخیر در آن بسیار حائز اهمیت و مهم است. در یک مرکز داده که دارای نویز بسیاری است و زمان‌های تراکنش برحسب میلی ثانیه (mS) اندازه گیری می‌شود، انتقال مجدد سیگنال می‌تواند منجر به یک تراکنش با تاخیر شود.

آدرس ما بر روی نقشه

address

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان ولیعصر، روبروی وزارت دادگستری ،کوچه ولدی، مجتمع اداری و تجاری ولیعصر،برج شمالی، طبقه چهارم، واحد  ۲۴

تلفن تماس

 ( ۱۰ خط ) ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴</br>

  • فکس: ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴ داخلی 109