کابل‌کشی هوایی تا خانه‌ها به‌وسیله R&M

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کابل‌کشی هوایی یک‌راه‌ حل برای نیاز ضروری پوشش پهنای باند فیبر نوری در مناطق روستایی و رشد اینترنت عمومی است. در این معماری، درجایی که قرار است اتصالات مشترکین منشعب شود، سیگنال تقسیم می‌شود.

 

Splitters سیگنال‌ها را برای مشتریان جدا می‌کند. اما دقیقاً اینجاست که اپراتورهای شبکه باید مراقب باشند.

همانند شهرهای بزرگ، تقاضا برای پیشرفته‌ترین پهنای باند در مناطق روستایی و کم‌جمعیت نیز رو به افزایش است. بهترین راه برای تأمین کاهش این شکاف، شبکه‌های فیبر نوری هستند. در مناطق روستایی ، (FTTH) را می‌توان با هزینه کم با استقرار هوایی و فناوری توزیع غیرفعال انجام داد. ‌راه‌اندازی هوایی بهترین روش برای اپراتورهای شبکه است تا با سرعت کم و با کمترین هزینه این فرآیند را توسعه دهند.

سناریو بهینه استفاده از کابل‌کشی هوایی و سرویس‌دهی به مشترکان در مسافت‌های طولانی با صرف کمترین زمان ممکن است. ولی در این روش یک تفاوت مهم با کابل‌کشی زیرزمینی وجود دارد: هنگام استفاده از تقسیم‌کننده‌ها در کابل‌کشی هوایی، سیگنال‌های مشتریان نیز منشعب می‌شوند. درنتیجه توان سیگنال به‌طور نامتقارن استفاده می‌شود. هرچه بیشتر سیگنال در امتداد مجموعه حرکت کند و تقسیم شود، به‌طور تصاعدی کاهش می‌یابد.

نسبت تقسیم مهم است

کارشناسان تقسیم ناهموار سیگنال را برای توزیع جریان بیشتر به‌طور یکنواخت توصیه می‌کنند. قسمت بزرگ‌تر ادامه دارد و بخش کوچک در حالت کشویی استفاده می‌شود. در اینجا ما به دنبال نسبت‌های تقسیم‌شده 10/90 ، 30/70 و غیره هستیم که به کم شدن توزیع ناهموار کمک می‌کند. برای جبران انشعابات، لازم است که برای هر جعبه‌تقسیم نسبت تقسیم متفاوت انتخاب شود.

درواقع به این معنی است که هر جعبه‌تقسیم باید به‌دقت طراحی شود تا اثرات تقسیم سیگنال متوالی، معکوس شود . این کار حداقل ازلحاظ نظری امکان گسترش جریان موجود بین مشتریان را فراهم می‌آورد و ممکن است تعداد کاربران فعال در پایانه خط نوری ( OLT ) افزایش یابد.

بااین‌وجود کسری بودجه سیگنال با هر تقسیم‌کننده کاهش می‌یابد، حتی باوجود تقسیم‌کننده‌های کیفیت بالا. صرف‌نظر از نسبت تقسیم حدود ضرر dB 1 است. اگر چهار جعبه‌تقسیم به‌صورت آبشار شود ، حداقل 60٪ از قدرت خروجی از بین می‌رود. بنابراین تعداد جعبه‌های تقسیم به ازای هر ستون فقرات(backbone) محدود است.

در حال حاضر این معماری غیرفعال( passive) ساده و ارزان است. اما اپراتورهای شبکه باید به‌دقت در نظر بگیرند که آیا از راه‌حل غیرفعال ( passive) استفاده کنند یا سیستم‌های فعال.

OLT

زمان تصمیم‌گیری: راه‌حل فعال یا غیرفعال

معماری زنجیره ( passive) توصیف‌شده در بالا می‌تواند به‌سادگی و با هزینه کم اجرا شود ، اما بااین‌وجود اپراتورهای شبکه باید به‌دقت در مورداستفاده از راه‌حل ( passive) یا سیستم‌های فعال فکر کنند. در برخی موارد ، استفاده از فناوری(Active) ضروری خواهد بود.

درنهایت ، مشترکان FTTH در مناطق روستایی انتظار عملکرد مشابهی رادارند که به مشتریان در مناطق شهری ارائه می‌شود.

آدرس ما بر روی نقشه

address

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان ولیعصر، روبروی وزارت دادگستری ،کوچه ولدی، مجتمع اداری و تجاری ولیعصر،برج شمالی، طبقه چهارم، واحد  ۲۴

تلفن تماس

 ( ۱۰ خط ) ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴</br>

  • فکس: ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴ داخلی 109