ytube2   کانال گوگل پلاس   لینکدین   کانال آپارات   اینستاگرام   کانال تلگرام   مارا دنبال کنید

 

خانواده پچ پنل فیبر نوری 19 اینچی R&M (آر اند ام)

ارسال نظر

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

شبکه های دسترسی که با توپولوژی حلقه ای یا ستاره ای کابل کشی می شوند نیاز به تعداد زیادی فیبر دارند تا کل شبکه پسیو را اداره کنند.

معماری حلقه ای (توپولوژی شبکه حلقه ای): برای جلوگیری از قطعی کل شبکه در مواقعی که حلقه آسیب می‌بیند (مثلا در فرآیند ساخت و ساز)، در بیشتر موارد دو حلقه به شکل یک توپولوژی حلقه‌ای دوگانه (FDDI) نصب می‌شوند تا در صورت قطع یکی از حلقه‌ها، عملیات از آخرین ایستگاه، در طول خط دوم و در جهت مخالف ادامه داشته باشد.

معماری ستاره ای (توپولوژی شبکه ستاره ای): در یک توپولوژی ستاره ای، تمام ایستگاه‌ های کاری در یک نقطه مرکزی قرار می‌ گیرند و به سمت بیرون خارج می شوند. نقطه مرکزی همه اتصالات بین دستگاه های شبکه موجود در ستاره را مدیریت می کند. این نقطه کوپلر (اتصال دهنده) ستاره ای یا هاب نامیده می شود.
توزیع و اتصال مشتریان یا اپراتورهای مختلف در تصویر زیر نشان داده شده است.

1


صرف نظر از زمینه های کاربردی، تمام اجزای سخت افزاری شبکه LAN، MAN و WAN باید از شرایط مشابهی برخوردار باشند. تراکم بسته بندی بالا و قابلیت اطمینان سرویس، ماژولار بودن برای توسعه های آینده و اصلاح شبکه، برخی از خواسته های مشتریان در زمینه تکنولوژی است.


LAN: مخفف Local Area Network
شبکه های محلی LAN شبکه هایی هستند که می توانند از 10 متر تا 10 کیلومتر گسترش یابند و از دو تا چند صد دستگاه شبکه را به هم متصل کنند که اغلب به سرور ها اشاره می کنند. با این حال در اغلب موارد، یک شبکه محلی LAN تنها حدود چند صد متر در داخل ساختمان ها و یا سازمان ها بسط داده می شوند.


MAN: مخفف Metropolitan Area Network
MAN ها شبکه های خصوصی هستند که در مناطق جغرافیایی تا 20 کیلومتر (اندازه شهر) و یا حتی تا 100 کیلومتر گسترش می یابند. آنها دارای سه ویژگی متمایز هستند: نرخ انتقال داده بالا (سرعت بالا) بین 34 تا 655 مگابیت بر ثانیه، در برگرفتن مناطق جغرافیایی به اندازه یک شهر و روش های دسترسی از بخش LAN.

 

WAN: مخفف Wide Area Network
WAN یک شبکه خصوصی یا عمومی برای انتقال داده های دیجیتالی و انتقال داده های بسته ای (Switching Packet) است که در مناطق جغرافیایی بیش از 10 کیلومتر گسترش می یابد. این شبکه های بزرگ در انتقال صدا (تلفن)، معمولاً به عنوان شبکه های تلفنی و شبکه اصلی در شبکه های با فاصله طولانی نامیده می شوند. آنها اغلب چندین LAN را به عنوان Backbone به هم متصل می کنند.

 

شرکت R&M (آر اند ام) طیف وسیعی از اجزای پسیو را برای شبکه های LAN، MAN و WAN ارائه می کند. در ادامه قصد داریم به بررسی خانواه پچ پنل ها بپردازیم که با طراحی ماژولار خود تعداد زیادی از برنامه های کاربردی را تحت پوشش قرار می دهند.
در شبکه های کابل کشی مدرن این نکته بسیار حائز اهمیت است که این شبکه ها دارای فیبرهای رزرو برای توسعه برنامه ریزی شده شبکه در مرحله بعدی باشند. با استفاده از پچ پنل های 19 اینچی R&M (آر اند ام) دسترسی مجدد و در مراحل بعدی به فیبرهای رزرو آسان و راحت می شود.

 

سطوح شبکه

سطح اتصال (Connecting level)
در سطح اتصال، کابل های ترانک اتصالات مستقیم بین تبادلات محلی هستند. تمام فیبرهای یک کابل loose tube در یک سینی اسپلایس 12 کور (core) قرار می گیرند. در اینجا دسترسی به اجزای پسیو در برنامه ریزی گنجانده نشده است.
اجزای ایده آل ارائه شده توسط R&M (آر اند ام ) برای سطح اتصال عبارتند از:
تمام پچ پنل‌های 19 اینچی فیبر نوری ترکیب شده با سینی های جوش استاندارد R30 یا ماژول های چندمنظوره R40

 

 

مشاهده پچ پنل های فیبر نوری شرکت آر اند ام (R&M)


سطح انشعاب (Branching level)
در سطح انشعاب، پچ پنل های 19 اینچی از اسپلایس های کابل های اصلی با تعداد فیبر بالا و کابل های tap-off با تعداد فیبر متوسط، در نقاط اتصال محافظت می کنند. در اینجا نیز دسترسی به اجزای پسیو معمولاً در برنامه ریزی گنجانده نشده است.
اجزای ایده آل برای سطح انشعاب ارائه شده توسط R &M (آر اند ام ) عبارتند از:
تمام پچ پنل‌های 19 اینچی فیبر نوری ترکیب شده با سینی های جوش استاندارد R30 یا ماژول های چندمنظوره R40


سطح توزیع (Distributing level)
در این سطح، اجزای 19 اینچی اتصالات بین کابل های tap-off با تعداد فیبر متوسط و کابل های توزیع با تعداد فیبر کم را تشکیل می دهند. کابل های توزیع به نقطه انتهایی شبکه و یا به طور مستقیم به کاربران نهایی منتهی می شوند. در اینجا، مدیریت فیبر نوری کاملاً ضروری است. R&M (آر اند ام) چنین سیستمی را ارائه می دهد.
اجزای ایده آل ارائه شده توسط R&M (آر اند ام) برای سطح توزیع عبارتند از:
همه پچ پنل های فیبر نوری 19 اینچی ترکیب شده با سینی های جوش FOM

2طرح شماتیک سطوح شبکه

 

مثالی برای کابل کشی با محصولات 19 اینچی
برنامه ریزی دقیق یک سیستم کابل کشی ساخت یافته، نشان دهنده یک چالش بزرگ برای برنامه ریزان، نصابان و کاربران است. شکل زیر چهار طبقه از یک ساختمان را نشان می دهد. در یکی از طبقه ها (در مثال ما طبقه همکف)، توزیع کننده ساختمان مطابق با قوانین سیستم های کابل کشی ساخت یافته قرار گرفته است. در یک توپولوژی ستاره ای، این توزیع کننده از طریق کابل های فیبر نوری به تمام طبقات دیگر متصل می شود و سربندی آن ها در توزیع کننده 19 اینچی در یک طبقه منحصر به فرد انجام می شود.

 

3
1- رک 19 اینچی FOM یا Foccos نوزده اینچی نوری با UniRack یک یونیتی 19 اینچی یا Fibereasy rack یک یونیتی 19 اینچی. مجهز به ST، SC یا SC Duplex.
2- توزیع کننده دیواری 19 اینچی یا Foccos نوزده اینچی نوری با باکس اسپلایس 19 اینچی فیبر نوری یا باکس break-out یک یونیتی 19 اینچی، مجهز به ST، SC یا SC Duplex.
3- کابل indoor فیبر نوری که داخل داکت قرار گرفته اند.


در مطالب بعدی با ما همراه باشید تا تعاریف فنی پچ پنل‌های فیبر نوری 19 اینچ 1U/2U شرکت آراند ام (R&M) بیشتر آشنا شوید.


انواع پچ پنل‌های فیبر نوری شرکت R&M (آر اند ام ) را می توانید در لینک زیر مشاهده کنید:
محصولات و راهکارها > محصولات > محصولات R&M > تجهیزات فیبر نوری > Patch Panels

 

مطالب مرتبط:

انواع پچ پنل | پچ پنل فیبر نوری (قسمت اول)
انواع پچ پنل | پچ پنل فیبر نوری (قسمت دوم)


دیدگاه خود را بنویسید
لغو
شما مهمان هستید
یا ارسال به عنوان یک مهمان
در حال بارگیری نظر ... نظر بازسازی خواهد شد بعد از 00:00.

اولین نفری باشید که نظر می دهید.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت لاوان ارتباط می باشد.