ytube2   کانال گوگل پلاس   لینکدین   کانال آپارات   اینستاگرام   کانال تلگرام   مارا دنبال کنید

 

انواع روش های پلاریته MPO | قسمت دوم

ارسال نظر

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 در ادامه مطلب قبلی، در این مطلب به تشریح هرکدام از روش های پلاریته MPO می پردازیم و شما را با نحوه برقراری پلاریته در هر کدام از روش ها آشنا خواهیم کرد. قسمت اول این مطلب را اینجا بخوانید.

همان طور که در جدول زیر مشاهده می‌کنید، روش S که روش انحصاری شرکت آر اند ام (R&M) است تحت پشتیبانی استاندارد TIA-568.C قرار ندارد.

 

4

روش A
در این روش کابل trunk MPO/MTP مورد استفاده باید نوع A باشد، ماژول MPO باید نوع A باشد. برای برقراری پلاریته پچ کوردها باید در یک سمت مستقیم یا A to B و در سمت دیگر متقاطع یا A to A باشند.


Duplex یا دوتایی

5

 

همانطور که قبل گفته شد در روش Parallel تجهیزات کاملا MPO هستند و از پچ کوردهای دوتایی استفاده نمی‌شود. روش موازی یا Parallel برای شبکه های 40/100G به کار کمی‌رود.
در شکل زیر قطبیت MPO روشA برای شبکه‌های 40/100G آمده است. در روش موازی یا Parallel برای برقراری اتصال از کابل trunk آن نوع A، آداپتور پلیت نوع A و پچ کورد MPO/MTP در یک سمت نوع A و در سمت دیگر نوع B استفاده می‌شود.

 

6

 

روش B
در این روش کابل trunk MPO/MTP مورد استفاده باید نوع B باشد، ماژول MPO باید نوع B1 یا B2 (key up-key up یا key down key down) باشد. برای برقراری پلاریته پچ کوردها در هر دو سمت مستقیم یا A to B باشند.
روش B به دلیل هزینه بیشتر و طراحی مشکل‌تر محبوبیت چندانی ندارد. شرکت آر اند ام (R&M) این روش را پشتیبانی نمی‌کند یا در صورت درخواست مشتری انجام می‌دهد.
در شکل زیر قطبیت MPO روش B برای شبکه‌های 40/100G آمده است. در این روش برای برقراری اتصال از کابل trunk آن نوع B، آداپتور پلیت نوع B و در هر دو سمت پچ کورد MPO/MTP نوع B استفاده می‌شود.

 

7

روش C
در روش C از زوج کابل‌های trunk نوع C و آداپتورهای MPO نوع A (key up- key up) استفاده می‌شود. پچ کورد مستقیم (A به B) در هر دو انتهای لینک به کار رفته است.
زوج‎‌های به هم تنیده شده، قطبیت‌های مختلفی در کابل‌های trunk به وجود می‌آورند که طراحی را مشکل‌تر و هزینه را برای کابل‌های trunk ارتباطی بیشتر می‌کند. حتی در کابل‌های trunk ارتباطی لینک هم به پچ کورد A به A نیاز است.
روش C به دلیل هزینه بیشتر و طراحی مشکل‌تر محبوبیت چندانی ندارد. بنابراین روش C از انتقال شبکه با سرعت‌های 40G/100G به دلیل پیکربندی منحصر به فرد، توسط کابل trunk پشتیبانی نمی‌کند. . شرکت آر اند ام (R&M) این روش را پشتیبانی نمی‌کند یا به درخواست مشتری آن را به صورت سفارشی اجرا می‌کند.


روش S
روش S (طراحی شده توسط شرکت R&M) از سال 2013 مورد استفاده قرار گرفت. این روش تنها به یک نوع پچ کورد (A to B) نیاز دارد. فیبرهای متقاطع برای انتقال سیگنال دوتایی (10GBASE-SR) در کاست‌های از پیش مونتاژ شده قرار می‌گیرند. شکل اتصال برای کابل trunk و بند دوسراتصال‌دار یا راهنمای نوری حتی برای انتقال موازی به منظور نصب و راه‌اندازی شبکه‌های 100/40GbE، در تمام زمان‌ها یکسان باقی می‌ماند. روش S برای مد چندحالته (MMF) و مد تک حالته (SMF) قابل استفاده است و می‌تواند از کابل‌های trunk نوع A و نوع B استفاده کند.
دوازده پورت LC به دو بخش فرستنده (Tx) و گیرنده (Rx) تقسیم شده‌اند و تمام فیبرهای فرستنده تا دوازده فیبر به یک MPO و تمام فیبرهای گیرنده به MPO دیگر متصل می‌شوند. این دو MPO می‌توانند برای مثال در یک کابل X دسته‌بندی شوند. آداپتور نوع B در این ماژول‌ها نصب شده بنابراین غیرممکن است 12 فیبر MPO را در یک کاست داشت و حداقل فیبرهای درون یک کاست در این روش 24 فیبر است.
کابل‌کشی متناسب برای 1G، 10G، 40G و 100G هم‌افزایی را با کابل trunk استفاده شده برای راهکارهای دوتایی ممکن می‌کند. این بدین معنی است که ظرفیت می‌تواند مستقیماً به طور آسان و ارزان توسعه داده شود. به‌علاوه، تنها کاری که باید صورت گیرد جابجایی کاست‌ها‌ با آداپتورهای پلیت‌ها است.
در شکل زیر قطبیت MPO روش انحصاری آر اند ام (R&M) برای شبکه 40/100G ارائه شده است.


راهکار موازی کابل Trunk B

8

 

راهکار موازی کابل Trunk A

9

 

مطلب مرتبط:

انواع روش های پلاریته MPO | قسمت اول

 


دیدگاه خود را بنویسید
لغو
شما مهمان هستید
یا ارسال به عنوان یک مهمان
در حال بارگیری نظر ... نظر بازسازی خواهد شد بعد از 00:00.

اولین نفری باشید که نظر می دهید.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت لاوان ارتباط می باشد.