ایمن نگه داشتن مرکز داده برای یک دهه تقاضای رو به رشد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با افزایش اهمیت مراکز داده در سراسر جهان، ایمن نگه داشتن آنها یک چالش پیچیده و همیشه در حال تکامل است. چشم‌انداز مراکز داده در حال تغییر است و به یک مسئله‌ی استرس زا برای حرفه‌ای های امنیت مرکز داده تبدیل شده است. با در نظر گرفتن این موضوع که امنیت سایبری مراکز داده موضوع بسیار مهمی در امنیت مراکز داده محسوب می شود، با این وجود اطمینان از امنیت فیزیکی مراکز داده نیز یک دغدغه حیاتی است.

 

در بحبوحه بحران کووید-19، تلاش‌های جهانی برای تحول دیجیتال، تغییر به سمت فضای ابری، و ظهور 5G بدون در نظر گرفتن اینترنت اشیا، شهرهای هوشمند و لبه‌ها، صنعت مراکز داده در واقع در حال کوچک شدن است. ممکن است کمی گمراه کننده باشد. این صنعت از نظر سرمایه گذاری، اندازه پروژه، ظرفیت، درآمد در حال رونق است. کارشناسان تخمین می زنند که صنعت جهانی مراکز داده با ارزش 59.3 میلیارد دلار در سال 2020، تا پایان سال 2027 به ارزش 143.7 میلیارد دلار خواهد رسید. انتظار می‌رود که سرمایه مراکز داده کولوکیشن به تنهایی (که تمام مراکز داده خصوصی، فوق مقیاس و لبه را کنار گذاشته است) تا پایان سال آینده به 62.3 میلیارد دلار افزایش یابد.

بازار مراکز داده که با افزایش ترافیک داده و تقاضا برای خدمات دیجیتال تقویت شده است در حال رشد است. این تعداد مراکز داده است که در حال کاهش است.

آینده مراکز داده

مرکز داده مدرن یک شگفتی مهندسی است که با دهه ها تغییر عرضه، تقاضا و مقررات خاصی شکل گرفته است. اگر امروز وارد یک مرکز داده ابری عمومی در مقیاس بزرگ شوید خود را در دنیایی بسیار متفاوت از مراکز داده سازمانی داخلی چند سال پیش خواهید دید. همه چیز، از خنک‌کننده تا برق، با روندهایی مانند تغییر به فضای ابری عمومی، رشد لبه و اینترنت اشیا، و نیاز حیاتی‌تر به اصول طراحی پایدارتر، کولوکیشن ( colocation) را تغییر داده است.

در صنعت مرکز داده، تغییر تنها چیز ثابت است. در نتیجه تغییر روندهای جهانی، مرکز داده آینده به همان اندازه متفاوت از مرکز داده امروزی خواهد بود، همانطور که تاسیسات در سال 2021 با مراکز ساخته شده در سال 2011 متفاوت است. مراکز داده دائما در حال تغییر هستند، از اولویت بندی پایداری گرفته تا افزایش چشمگیر استفاده از داده و تقاضای رو به رشد برای خدمات ابری.

با پایان یافتن همه‌گیری کووید-19، اثرات ناگهانی و اغلب دردناک این بحران حداقل ممکن است طرحی برای تکامل بلندمدت صنعت مرکز داده ارائه کند و سرنخ‌های جالبی را در مورد مسیر حرکت صنعت ارائه کند.

آدرس ما بر روی نقشه

address

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان ولیعصر، روبروی وزارت دادگستری ،کوچه ولدی، مجتمع اداری و تجاری ولیعصر،برج شمالی، طبقه چهارم، واحد  ۲۴

تلفن تماس

 ( ۱۰ خط ) ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴</br>

  • فکس: ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴ داخلی 109