ytube2   کانال گوگل پلاس   لینکدین   کانال آپارات   اینستاگرام   کانال تلگرام   مارا دنبال کنید

 

چشم انداز بازار جهانی از دیدگاه R&M (قسمت سوم) | اتوماسیون مراکز داده

ارسال نظر

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

مدیریت زیرساخت خودکار

امروزه هر فردی که شبکه‌ها را برنامه ریزی و ایجاد می‌کند، دوره این برنامه را برای چندین دهه تنظیم می‌کند. (Reichle & De-Massari (R&M در چشم‌اندازی که خیرا برای سال 2019 منتشر کرده است، به اهمیت این موضوع اشاره می‌کند. Andreas Rüsseler مدیر بازاریابی آر اند ام (R&M) می‌گوید: «توصیه آر اند ام (R&M) این است که برنامه ریزی برای شبکه – برای شبکه‌های پهنای باند عمومی، شبکه‌های داده شخصی یا مراکز داده- دقیق‌تر از همیشه باشد».

 

در مطلب پیشین چشم انداز بازار در حوزه شبکه های کامپیوتری و FTTH را بررسی کردیم. در این مطلب قصد داریم جزئیات بیشتری از گرایشات بازار مراکز داده (دیتا سنترها) را مورد بررسی قرار دهیم. می‌خواهیم به موضوع اتوماسیون مراکز داده از دیدگاه آر اند ام (R&M) بپردازیم. همراه ما باشید.

اتوماسیون در مرکز داده

 

1

 

در ارتباط با رشد زیرساخت‌های مرکز داده، آراند ام (R&M) یک تغییر جهت مهم را معرفی می‌کند. اتوماسیون مربوط به مستند سازی، انطباق، نظارت و مدیریت زیرساخت‌ها.

Andreas Rüsseler می‌گوید:

«به منظور صرفه اقتصادی قابل اعتماد و کارآمد زمانی، لازم است مراکز داده پیچیده اجاره‌ای و با ظرفیت بالا خودکارسازی شوند. مدیران دیگر نمی‌توانند زیرساخت ‌های خود را با هزاران اتصال دهنده و تجهیزات مربوط به IT، به صورت دستی کنترل کنند و همچنین نمی‌ توانند آنها را به یک روش ایمن و بی خطر مدیریت کنند. در آینده، بسیاری از فرآیندهای روزانه براساس مستندات خودکار انجام می‌شود تا بتوان با مقیاس آن‌ها مقابله کرد. این خودکارسازی شامل برنامه ریزی نسل جدید شبکه‌ها و دستگاه‌ها، مدیریت چرخه عمر تجهیزات و پروژه‌های همراه با "جابه‌جایی، افزودن و تعویض" می شود. ازاین رو مدیریت زیرساخت خودکار (AIM) و مدیریت زیرساخت مرکز داده (DCIM) امری ضروری است».

 

Andreas Rüsseler می‌افزاید: «تقریباً غیرممکن است که بسیاری از مراکز داده Edge آینده را به صورت محلی اداره کند». برای انجام این کار راهکارهای کنترل از راه دور با نظارت خودکار لازم است. وی معتقد است مراکز داده edge پتانسیل زیادی دارند و می‌گوید: «سیستم‌های پشتیبانی و راهکارهای واقعیت افزوده می‌تواند به کنترل از راه دور توسط اوپراتورها، مدیریت و استفاده بهینه از مراکز داده‌ edge کمک کند». آر اند ام (R&M) تاکید می‌کند که برنامه ریزی آینده گرا نیز در این زمینه ضروری است. Andreas Rüsseler می‌گوید: «البته برای استفاده موثر از AIM یا سیستم‌های کمک در مرکز داده باید در اوایل کار تنظیم شود تا در نهایت به کنترل کامل شبکه، مدیریت دقیق تجهیزات و قابلیت اطمینان نهایی منجر شود». مؤسسه Uptime تاکید می کند: مراکز داده (دیتا سنترها) به طور مثال مراکز داده نیاز به افزایش سرعت تغییر در تامین شبکه از طریق اتوماسیون و تجزیه و تحلیل دارند. به گفته این مؤسسه، ظهور 5G، افزایش سازگاری فضای ابر و رشد چشمگیر تعداد دستگاه های IoT، نیازهای موجود برای شبکه را افزایش می دهد. توسعه در حال حاضر قابل پیش بینی است. با توجه به پیش بینی‌ها، بازار AIM تا سال 2023 به ازای هر سال 15 درصد افزایش خواهد یافت.

شرکت لاوان ارتباط به عنوان تنها نماینده رسمی آر اند ام (R&M) در ایران، آماده پاسخگویی به سوالات شما در این زمینه است. یا ما تماس بگیرید.

 

ادامه دارد...

قسمت‌های قبلی این مطلب را از طریق لینک های زیر مطالعه نمایید.

 

مطالب مرتبط:

چشم انداز بازار جهانی از دیدگاه R&M (قسمت اول) | شبکه‌های کامپیوتری

چشم انداز بازار جهانی از دیدگاه R&M (قسمت دوم) | سمت و سوی مراکز داده


دیدگاه خود را بنویسید
لغو
شما مهمان هستید
یا ارسال به عنوان یک مهمان
در حال بارگیری نظر ... نظر بازسازی خواهد شد بعد از 00:00.

اولین نفری باشید که نظر می دهید.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت لاوان ارتباط می باشد.