ytube2   کانال گوگل پلاس   لینکدین   کانال آپارات   اینستاگرام   کانال تلگرام   مارا دنبال کنید

 

کابل کشی دیتا سنترهای با ظرفیت بالا (Hyperscale)

ارسال نظر

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

اما چگونه؟
بازار دیتا سنتر (مرکز داده) با ظرفیت بالا (Hyperscale) اخیراً در حال رشد است و رشد آن به طور متوسط به 20 درصد در سال می‌رسد.
همه اپراتورهای سراسر جهان در حال راه‌ اندازی ظرفیت‌های بسیار بزرگ، ایمن، توزیع شده و نوآورانه کلود (ابر) هستند. اما چگونه می‌توان کابل کشی پیچیده Hyperscale را چک کرد؟
دیتا سنترهای Hyperscale یک معماری محاسباتی فوق العاده مقیاس پذیر دارند که می‌توانند مانند یک واحد مدیریت شود. راهکارهای Hyperscale این امکان را برای اپراتورها فراهم می‌کند که با سرمایه گذاری‌های پایین تر شروع کنند و سپس متناسب با تقاضاهای رو به رشد واکنش نشان دهند و متناسب با آن‌‌ها تغییر کنند.

راهکارهای زیرساخت جدید این امکان را فراهم می‌کنند که شبکه‌ها به سرعت ارتقا پیدا کرده و گسترش یابند. به کمک این راهکارها، مسیر پیشرفت شبکه‌ها بدون نیاز به وقفه در عملیات هموار خواهد شد.
ظرفیت Hyperscale به طور منحصر به فرد براساس فراوانی فیبرهای نوری در دسترس است. کابل‌های دارای فیبر زیاد با بیش از 2000 یا 4000 فیبر چندگانه، برای پوشش الزامات اتصالات مورد نیاز هستند. مزایای اقتصادی فیبر نوری عبارتند از: هزینه کم، نیاز به انرژی کم و عملکرد بالا. ارائه دهندگان Hyperscaleها در حال حاضر با کارایی 100Gbit/s کار می‌کنند و برای کارایی 200 یا 400Gbit/s تلاش می‌کنند.


hyperscale datacenter 1
راهکارهای کابل کشی نیز باید با توجه به حجم و پیچیدگی، ظرافت و مقیاس پذیری باید متناسب با نیاز موجود توسعه یابند. این مسئله به عوامل زیر بستگی دارد:
تراکم دسته بندی، اداره و رسیدگی، شفافیت، اتوماسیون و مدیریت.
آر اند ام (R&M) با پشتیبانی طولانی مدت از مشتریان مرکز داده (دیتا سنتر) با این عوامل آشنایی دارد و راهکارهای عملی و نوآورانه‌ای را برای زیرساخت های فیبر نوری (FO) در بخش Hyperscale ایجاد کرده است. چند نمونه از آن‌ها عبارتند از:
• کابینت جوش BEF-60- نقطه شروع برای مقیاس پذیری ستون فقرات و توپولوژی‌های مشابه
• بر اساس تجربه شرکت تولید کننده در زمینه کابینت‌های توزیع با حجم بزرگ ساخته شده است. 23040 جوش در 60 سینی جوش. با بیش از 120 پورت در هر واحد ارتفاع در رک 19 اینچی.

توزیع کننده Netscale آر اند ام (R&M) به حداکثر تراکم پورت‌ها دست یافته است. مفهوم ماژولار، مقیاس‌پذیری منعطف و مهاجرت سریع از 10 یا 40 گیگابیت اترنت یا فراتر از آن‌ها را فراهم می کند.
• مدیر کابل کشی تیغه Netscale یا BCM کابل کشی سوئیچ های ماژولار برای شبکه های ابر (cloud) را تسریع می کند و این کابل ها را مستقیماً از سوئیچ ها به پورت پچ پنل منتقل می‌کند. بنابراین دیگر به مدیدریت کابل در داخل کابینت نیاز نیست. R&MinteliPhy برای Netscale شفافیت و هوشمندی را به ارمغان آورد و به این ترتیب کنترل شبکه دیتا سنترها را آسان‌تر می‌سازد. هزاران اتصال فیبر نوری (FO) را می توان به طور همزمان، کاملاً خودکار و به موقع نظارت کرد. این یک راهکار مدیریت ضروری برای دیتا سنترهای Hyperscale است.
کانکتور باریک فیبر نوری LC Quick Release یا کانکتور LC-QR تراکم دسته بندی را 60 درصد در هر واحد ارتفاع افزایش می دهد. عملکرد کشویی این کانکتورها باعث می‌شود اتصال و جدا کردن پلاگ‌ها در پچ پنل‌های با پهنای کم، با سهولت بیشتری انجام شود.
• با کابل های OM5 از آر اند ام (R&M)، این شرکت برای اولین بار در زمینه چندگانه سازی طول موج (WDM) برای فیبرهای چندگانه وارد شده است. آنچه با نام SWDM از آن یاد می‌شود عملکرد انتقال فیبرهای چند حالته ارزان قیمت را چهار برابر می‌کند.

 

مطالب مرتبط:

Netscale | راهکاری مناسب برای متراکم سازی در مراکز داده
Netscale | راهکاری مناسب برای متراکم سازی در مراکز داده
معرفی محصولات Netscale
ساختار سیستم R&MinteliPhy و آموزش نصب سیستم
مدیریت زیرساخت با تکنولوژی RFID | آموزش نصب دستگاه R&MinteliPhy
کانکتور LC-QR | اندازه کوچک، قابلیت بالا


دیدگاه خود را بنویسید
لغو
شما مهمان هستید
یا ارسال به عنوان یک مهمان
در حال بارگیری نظر ... نظر بازسازی خواهد شد بعد از 00:00.

اولین نفری باشید که نظر می دهید.