ytube2   کانال گوگل پلاس   لینکدین   کانال آپارات   اینستاگرام   کانال تلگرام   مارا دنبال کنید

 

از شبکه محلی (LAN) تا شبکه محلی چند منظوره (Multifunctional LAN) | قسمت دوم

ارسال نظر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آر اند ام (R&M) به عنوان یک پیشقدم در عرصه تکنولوژی، در مرحله اولیه محدوده شبکه کامپیوتری (LAN) را با عصر 10گیگابیت مطابقت داد. امروزه تقاضا برای راهکارهای top-flight به منظور استفاده از از 10گیگابیت در ساختمان‌ها و ادارات در حال افزایش است. در سال مالی 2017، Cat. 6A برای اولین بار 50 درصد از فروش تولیدات مسی را به خود اختصاص داد. 10G در آینده تکنولوژی پیشرو خواهد بود. این تضمین می‌کند که یک شبکه کامپیوتری (LAN) قادر به پشتیبانی از برنامه‌ها و سناریوهایی است که در حال حاضر برای طولانی تر کردن طول کابل کشی شناخته شده هستند. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

چالش‌های دیگر

این چیزی است که در موقعیت حال حاضر به نظر می‌رسد. اما نیازها و تقاضاهای جدید مستلزم چالش‌های اضافی برای کابل کشی هستند. شرایط اساسی به طور قابل توجهی در هر کجا که پهنای باند بالاتر، دسترسی در همه جا، منبع تغذیه از راه دور، تقویت و دیجیتالی کردن معرفی شود، تغییر خواهد کرد.

1

 

مثال اول: GBase-T10 به نویز خارجی بسیار حساس است و به آن واکنش نشان می‌دهد و نسبت به  اختلالات الکترومغناطیس حدود 1000 برابر  بیستر از 1000Base-T که امروزه به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار گرفته است، حساس‌تر است. برای اینکه 10GBase-T کار کند، استانداردهای کابل کشی باید به 100٪ برسد و headroom آن حداکثر مقدار ممکن را داشته باشد. اما اثرات بیشتری که توسط استانداردها مورد پوشش قرار نگرفته اند نیز اهمیت پیدا خواهند کرد .

آر اند ام (R&M) در زمینه بررسی این اثرات و توسعه سیستم های کابل کشی پیشگام است و از سازگاری G10 اطمینان حاصل می‌کند، به گونه ای که حتی از آنچه توسط استانداردها مشخص شده است بالاتر و فراتر است. آر اند ام (R&M) بر کیفیت محصول تأکید زیادی دارد تا سیگنال‌ها بتواند حتی در شرایط دشوار، بدون تداخل انتقال یابند.

اما توسعه IEEE هرگز متوقف نمی‌شود. 10GBase-T به عنوان تکنولوژی اساسی برای پروتکل‌های انتقال بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

2

آر اند ام (R&M) اخیراً پی برده است که یکی از این پروتکل‌ها به نام 25GBase-T می‌تواند گام بزرگی در راستای تکامل در زمینه شبکه کامپیوتری (LAN) بردارد. با حداکثر فاصله انتقال 30 متری، 40GBase-T برای زیرساخت‌های مرکز داده (دیتا سنتر) مناسب است. با 25GBase-T، فاصله انتقال باید بطور قابل توجهی بالاتر باشد. محدوده مورد انتظار 50 متر برای بسیاری از محیط‌های شبکه کامپیوتری (LAN) کافی است و امروزه حدود 70 درصد از لینک‌های نصب شده را پوشش می‌دهد.

پروتکل های 2.5GBase-T و5GBase-T تنها طول کابل کشی موجود را برای پشتیبانی WLAN پهنای باند مطابق با IEEE 802.11ac گسترش می‌دهند. نسل بعدی نقاط دسترسی وایرلس نیاز به 10GBase-T دارد.

RJ45 باقی می‌ماند- Cat. 8.1 تغییر می‌کنند

دسته جدید 8.1 که برای فرکانس‌های انتقال تا 2000 مگاهرتز تعیبه شده است، به عنوان یک راهکار انتقال برای 25GBase-T و 40GBase-T توصیه می‌شود. فرمت RJ45 آزمایش شده حفظ می‌شود. استانداردهای TIA 568-C.2 Cat.8 و ISO/IEC 11801 Ed.3 مورد تایید قرار گرفته اند و تولید کنندگان ابزارهای اندازه‌گیری در حال حاضر دستگاه‌های مناسبی را توسعه داده اند. اما هنوز محصولات Cat. 8.1 برای لینک دائمی (Permanent link) در دسترس نیست.

آر اند ام (R&M) نیز یک راهکار Cat. 8.1 دارد که برای اجرا آماده است و به محض اینکه شرایط فنی برای 25GBase-T واضح باشد، راه اندازی خواهد شد.

3

تولید گرما در شبکه کامپیوتری (LAN)

مثال دوم برای چالش‌های جدید: منبع تغذیه از راه دور. همان طور که منبع تغذیه عرضه انرژی و داده را برعهده دارد، PoE می‌تواند یک تکنولوژی کلیدی برای اینترنت اشیا (IoT) شود. نسل سومPower over Ethernet (PoE) در حال توسعه است. این نسل برای همه کابل‌های 4 زوج به هم تابیده (4PPoE) و خروجی تا 90 وات با جریان 1 آمپر را برای هر زوج کابل به هم تابیده پشتیبانی می‌کند. با 4PPoE حتی تعداد بیشتری از دستگاه‌ها، سنسورها، آنتن‌ها، دوربین‌ها، کنترل کننده‌ها و منابع نور LED را می‌توان از طریق LAN و به طور مقرون به صرفه‌ای مدیریت و سازمان‌دهی کرد، در حالی که در مصرف انرژی نیز صرفه جویی خواهد شد.

تا به امروز بارهای پیک PoE اغلب فقط زمان کوتاهی، مثلاً در طول عملیات راه‌ اندازی یا تعویض طول می‌کشند. برخی از برنامه‌های کاربردی جدید، مانند لامپ‌های هوشند و علامت‌های دیجیتالی به نیروی برق برای مدت بیشتری نیاز دارند. اما تاکنون شبکه‌های کامپیوتری (LAN) اغلب برای مقابله با چنین بارهای ثابتی طراحی نشده اند. ریسک در برنامه ریزی، نصب و راه اندازی شبکه نباید نادیده گرفته شوند. 4PPoE محدودیت‌های فنی کابل‌ها، اتصالات و پورت‌ها را از بین می‌برد.

4

کابل‌ها و دسته کابل‌ها در طول عملیات PoE به دلیل مقاومت الکتریکی گرم می‌شوند. اگر گرما نتواند از دسته کابل‌های بزرگ فرار کند، درجه حرارت می‌تواند به شدت بالا رود و افت کابل تا حد غیرقابل قبولی افزایش یابد. این مشکل می‌تواند با انتخاب کابل‌های با قطر بزرگتر از طریق انطباق برنامه ریزی برای تعیین طول لینک کوتاه‌تر کنترل کرد و با تغییر مسیر کابل طول کابل کشی را کاهش داد.

خطرات بیشتر PoE:

اگر اتصالات در زیر بار تخلیه نشوند، اتصالات در معرض جرقه قرار می‌گیرند. هرچه جریان بیشتر باشد آسیب بیشتری وارد می‌شود. با یک طراحی اتصال ایده آل، نقطه اتصال و جرقه با هم فاصله داشته و کیفیت اتصال بیشتر محافظت شده خواهد بود.

در تکنولوژی که به طور گسترده ای سیم‌ها در پچ کوردها سربندی می‌شدند، اتصال بین سیم و پلاگ اتصال می‌تواند بر اثر گذر زماند دچار نقص بسیاری شود. این به دلیل گرم شدن بیش حد در هنگام انتقال برق رخ می‌هد و باعث خودتخریبی کانکتور می‌شود. IDC که توسط آر اند ام (R&M) مورد استفاده قرار می‌گیرد، چنین خطرات و مشکلاتی را در پی نخواهد داشت. شرکت آر اند ام (R&M) تنها کمپانی ارائه دهنده پچ کوردهای دارای تکنولوژی IDC است. 

لینک مطالب مرتبط: 

از شبکه محلی (LAN) تا شبکه محلی چند منظوره (Multifunctional LAN) | قسمت اول

انتقال توان از طریق کابل شبکه (Power over Ethernet)
گرم شدن کابل به دلیل انتقال توان از طریق کابل شبکه (Power over Ethernet)
طراحی برای PoE+، PoE و ++PoE با نرم افزار

10 گیگابیت اترنت (10GbE) چیست؟ 


دیدگاه خود را بنویسید
لغو
شما مهمان هستید
یا ارسال به عنوان یک مهمان
در حال بارگیری نظر ... نظر بازسازی خواهد شد بعد از 00:00.

اولین نفری باشید که نظر می دهید.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت لاوان ارتباط می باشد.