ytube2   کانال گوگل پلاس   لینکدین   کانال آپارات   اینستاگرام   کانال تلگرام   مارا دنبال کنید

 

اجرای شبکه‌های کامپیوتری اداری آینده نگر با همکاری BAM، SPIE و R&M | قسمت دوم

ارسال نظر

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

مطلب قبلی
ادارات و سازمان‌های دولتی با یشرفت تکنولوژی، فرآیندهای کاری خود را به روز می‌کنند. شبکه‌های کامپیوتری در این فرآیندها، امروزه به شدت مورد استقبال قرار گرفته‌اند. کاربردهای متنوع این شبکه‌ها موجب شده تا علاوه بر تسریع فرآیندهای اداری، رفاه کارکنان یک مجموعه بیش از پیش افزایش یابد. اینترنت، اینترانت و دوربین‌های مدار بسته نمونه‌ای از این کاربردها هستند. شرکت R&M در یکی از پروژه‌های اخیر خود در کشور هلند، چندین سازمان بزرگ دولتی را همراه با شرکای تجاری خود مجهز به شبکه‌های کامپیوتری کرده است. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با جزییات بیشتر چند نمونه از این پروژه‌ها آشنا کنیم.

 

«تمام کارها و برنامه ریزی‌ها برای پیشرفت مشخص شده است. به لحاظ منطقی، ما توانستیم اطمینان حاصل کنیم که بسته بندی هر قطعه و هر کابلی، دقیقا در زمان مناسب و در جای درست انجام پذیرفته است. SPIE و R&M به ارائه راهکارهایی برای زیرساخت‌های ارتباطات یکپارچه هوشمند و قابل اعتماد پرداخته‌اند که مطابق با نیازمندی‌های BAM و مشتری نهایی است.» نقل قول از :Ron Meester، مدیر پروژه BAM Grote Projecten

future proof solutions 2


برنامه سازنده و نقاط برجسته معماری
BAM، SPIE و R&M از مرحله تهیه طرح تا اجرای آن همکاری نزدیکی با یکدیگر داشتند. در دوره‌هایی مشخص، مشورتهای روزانه را برای نظارت بر پیشرفت، یافتن راه حلها و سرعت بخشیدن به روند پروژه تا جای ممکن انجام می‌دادند. سایت پروژه در یک منطقه شلوغ در کنار ایستگاه مرکزی Hague بوده که تحویل‌ها را بسیار دشوار می‌کرد. علاوه بر این، فضای انبار موجود محدود بود. برنامه‌های ساختمانی بسیارفشرده بودند و پروژه‌های متعددی بایستی به صورت همزمان مدیریت میشد.
در توسعه طرح پیشنهادی شبکه، کمپانی R&M مجبور بود به مقررات رسمی دولت هلند در مورد قابلیت دسترسی و مقیاس پذیری توجه کند. و همچنین می‌بایست مجوزهای لازم برای مقررات سختگیرانه وزارت امور خارجه و سرویس‌های مخفی تهیه شود.


دیجیتالی شدن در آینده
شبکه IT باید از انواع وسیعی از دستگاه ها و سیستم عامل‌ها پشتیبانی کند: رایانه های شخصی، اتصالات شبکه، WiFi، امنیت دوربین، سیستم های ارائه داخلی، ارسال محدود (Narrowcasting)، Sunblinds، سیستم‌های بلیط فروشی و شمارش، سیستم‌های دسترسی و خرید و حتی قفل‌ها نیز به شبکه متصل خواهند شد.
کمپانی R&M به منظور پاسخگویی به نیازهای پهنای باندی که انتظار می‌رود سریعا رشد کنند، برخی اصلاحات ساختاری در شبکه را پیشنهاد کرده است. مثلا، به جای استفاده از فیبر نوری multimode برای ستون فقرات (Backbone)، یک روش singelmode مقاوم همگام با آینده را پیشنهاد کرده است. پایه (فونداسیون) ساختمان دارای وسعت بیشتری برای گسترش سرویس‌ها و خدمات آتی است. همچنین به طور فزاینده‌ای مدیریت هوشمند ساختمان‌ها را تسهیل می‌کند.


آمادگی کامل برای اجرای سیستم R&MinteliPhy
BIM به تمام بخش‌ها، یک پایگاه اطلاعاتی به طور ویژه اختصاص داده است. در این گونه موارد لازم است تا تمام طرفین درگیر در کنار هم مراقبت از ساختمان را تا 25 سال آینده بر عهده گیرند که این مراقبت شامل توسعه طرح و اصلاح آن نیز میشود.
مرحله بعدی اجرای R&MinteliPhy خواهد بود. به همین منظور یک پروژه توسط تیم مدلسازی اطلاعات ساختمان BIM) BAM) انجام شد تا بررسی شود که آیا محیط BIM را می‌توان به منظور مدیریت زیرساخت خودکار به سیستم R&MinteliPhy، پیوند داد یا خیر.
یکی دیگر از راه‌های گسترش شبکه در آینده، پیادهسازی سیستم نظارت R&M میباشد که در آن میتوان بخشهای مختلف شبکه را به شکل بلادرنگ نظارت کرد و تغییرات شبکه را به شکلی موثر و کارآمد اجرا کرد. تمام پنلهای R&M قابلیت پیادهسازی سیستم R&MinteliPhy را دارند که به آنها اجازه میدهد تا در مرحله بعدی سفارشی سازی شوند.
بدین ترتیب راه حل R&M برای زیرساخت این شبکه‌های اداری را می‌توان شامل مراحل زیر بیان نمود:


زیرساختهای مطابق با آینده
- کابل شبکه Cat 6A U/FTP
- شبکه تلفن (Voice over IP (VoIP
- (Power Over Ethernet (PoE
- شبکه توزیع DC، که توان و اطلاعات را برای تمام تجهیزات فعال اداری تامین می‌کند
- کنترل انرژی و کنترل آب و هوا با استفاده از آخرین تکنولوژیها و تجهیزات پایدار


شرکت لاوان ارتباط تنها نماینده رسمی کمپانی آر اند ام (R&M) در ایران با بیش از 20 سال سابقه، تا کنون موفق به اجرا و پیاده سازی شبکه‌های کامپیتوری برای تعداد زیادی از سازمان‌ها و نهادها شده است. نمونه‌ای از این مشتریان را می‌توانید در لیست مشتریان ما تماشا کنید.


دیدگاه خود را بنویسید
لغو
شما مهمان هستید
یا ارسال به عنوان یک مهمان
در حال بارگیری نظر ... نظر بازسازی خواهد شد بعد از 00:00.

اولین نفری باشید که نظر می دهید.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت لاوان ارتباط می باشد.