ytube2   کانال گوگل پلاس   لینکدین   کانال آپارات   اینستاگرام   کانال تلگرام   مارا دنبال کنید

 

5G خیلی سریع تر از 4G

ارسال نظر

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

پهنای باند به مقدار داده‌ای که در یک زمان معین می توان در طول یک شبکه جابه‌جا کرد (آپلود یا دانلود کرد).
این بدین معنی است هنگامی که چندین دستگاه یا تداخل برای تأثیر بر سرعت وجود داشته باشد، یک دستگاه می‌تواند به لحاظ نظری، آن سرعتی را که به عنوان سرعت اوج شناخته می‌شود، تجربه می‌کند.

از نظر سرعت اوج، 5G بیست برابر از 4G سریع‌تر است. این بدین معنی است که زمانی که مثلا برای دانلود یک داده (مثلاً یک فیلم) با 4G طول می‌کشد، همان داده در شبکه 5G بیست برابر سزیع تر دانلود می‌شود. از یک نگاه دیگر می‌توان گفت قبل از اینکه 4G بتواند نیمه اول آن را دانلود کند، 5G می‌تواند نزدیک به 10 فیلم دانلود کند!
5G دارای سرعت اوج دانلود 20Gb/s  است در حالی که این عدد برای 4G برابر 1Gb/s است.
این عدد برای دستگاه‌هایی است که جابه‌جا نمی‌شوند مانند  یک دسترسی ثابت بی سیم (FWA) راه اندازی شده، جایی که یک اتصال بی سیم مستقیم بین برج و دستگاه کاربر وجود دارد.
با این وجود این سرعت به سرعت نرمالی که یک دستگاه تجربه می‌کند، اشاره نمی‌کند. چراکه عوامل زیادی وجود دارند که بر پهنای باند تأثیر می‌گذارد.
5G هنور منتشر نشده است بنابراین ما نمی‌توانیم در مورد تجربیات استفاده از آن در دنیای واقعی نظر بدهیم. اما می‌توان تخمین زد که 5G سرعت‌های دانلود روزانه حداقل 100Mb/s را ارائه خواهد کرد. متغیرهای زیادی وجود دارد که سرعت را تحت تأثیر قرار می‌دهد. اما شبکه‌های 4G اغلب میانگینی کمتر از 10Mb/s را نشان می‌دهد که در دنیای واقعی 5G حداقل 10 برابر سریع‌تر از 4G را ارائه می‌کند.


5G چه کارهایی می‌تواند انجام دهد که 4G نمی‌تواند؟
با توجه به تفاوت شدید آن‌ها در نحوه عملکرد، واضح است که 5G مسیر جدیدی را به سوی آینده برای دستگاه‌های موبایل و ارتباطات هموار خواهد کرد. اما این برای شما واقعاً به چه معناست؟
5G همچنان به شما اجازه ارسال پیام های متنی، برقراری تماس تلفنی، مرور اینترنت و انتشار ویدئو را می‌دهد. در واقع هیچ کدام از کارهایی که شما هم اکنون با تلفن خود انجام می‌دهید و در ارتباط با اینترنت هستند، زمانی که از 5G استفاده می‌کنید، حذف نمی‌شوند، بلکه فقط ارتقاء می‌یابند. وب سایت‌ها سریعتر بارگذاری می‌شوند، فیلم‌هایی که قبلاً به صورت خودکار شروع می‌شدند، حتی سریعتر بارگذاری می‌شوند، کندی بازی‌های چند نفره آنلاین متوقف می‌شود و در هنگام استفاده از اسکایپ یا FaceTime و ... یک ویدئو واضح و واقع بینانه خواهید دید.

4
اگر شما در نهایت، استفاده از 5G را جایگزین کابل کشی کنید، متوجه می‌شوید که می‌توانید همزمان بیشتر دستگاه‌های خود را بدون مشکل پهنای باند، به اینترنت متصل کنید. برخی از اتصالات اینترنتی خانگی بسیار آهسته هستند و به سادگی از تمام تکنولوژی های متصل شده که این روزها بیرون آمده اند، پشتیبانی نمی کنند.
5G در خانه به شما اجازه می دهد گوشی هوشمند خود، ترموستات بی سیم، کنسول بازی ویدئویی، دستگیره‌های در هوشمند، هدست واقعیت مجازی، دوربین‌های امنیتی بی سیم و لپ تاپ به طور همزمان به یک روتر وصل کنیم، بدون اینکه هنگام کار کردن آن‌ها در یک زمان، نگران توقف کار باشیم.
از آنجا که 4G در فراهم کردن تمام داده‌های مورد نیاز برای تعداد بیشتری از دستگاه‌های تلفن همراه شکست خواهد خورد، 5G راه هایی را برای فن آوری‌های پیشرفته‌تر اینترنت مانند چراغ های راهنمایی هوشمند، سنسورهای بی سیم، پوشیدنی‌های هوشمند که برنامه آن ها بر روی تلفن همراه نصب می‌شوند و ارتباطات ماشین به ماشین باز خواهد کرد.
از آنجایی که 5G می‌تواند اطلاعات را سریعتر از شبکه‌های 4G حمل کند، غیر ممکن نیست که انتظار داشته باشیم انتقال داده‌های خام و غیر فشرده را بیشتر ببینیم. این امر در نهایت اجازه دسترسی سریعتر به اطلاعات را خواهد داد چون لازم نیست قبل از استفاده آن‌ها را از حالت فشرده شده خارج کنیم.

 

مطالب مرتبط:

تفاوت‌های 5G و 4G

اینترنت 5G: جایگزینی با سرعت بالا برای کابل


دیدگاه خود را بنویسید
لغو
شما مهمان هستید
یا ارسال به عنوان یک مهمان
در حال بارگیری نظر ... نظر بازسازی خواهد شد بعد از 00:00.

اولین نفری باشید که نظر می دهید.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت لاوان ارتباط می باشد.