ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

این روزها میلیاردها نفر در سراسر جهان در حال استفاده از شبکه Wi-Fi شخصی در خانه یا محل کار خود هستند. اما خیلی از مردم از کم شدن سرعت شبکه Wi-Fi خود در زمان ترافیک استفاده از شبکه شکایت دارند.


ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

خواست مالکین و بهره‌برداران ساختمان برای هماهنگی و نیز توانایی تجمیع و یکپارچه‌سازی تجهیزاتی که از سازندگان مختلف خریداری شده و در یک سیستم کنترل و اتوماسیون فعالیت می‌کنند، انگیزه اصلی تدوین پروتکل باز می‌باشد. همان‌طور که در مطلب قبلی عنوان شد سیستم مدیریت ساختمان (BMS) شامل دو بخش نرم‌افزار و سخت‌افزار و یک بخش ارتباطی بین آن‌ها می‌باشد. این بخش ارتباطی شامل یک شبکه ساختاریافته در ساختمان می‌باشد که با یک زبان مشترک ارتباطی وظیفه انتقال و مخابره اطلاعات بین تجهیزات مختلف با یکدیگر و همچنین با نرم‌افزار مدیریت مرکزی را عهده‌دار می‌باشد.


امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال

با توجه به گسترش روز افزون فناوری در صنعت ساختمان، امکان ساخت بناهای عظیم در مقیاس‌های غیرقابل تصور به لحاظ فنی، تکنیکی و اقتصادی به امری جدید تبدیل شده است. احداث ساختمان‌هایی که تمامی مقاصد بشر را در خود جای دهد و دسترسی به تمامی امکانات مورد نیاز بهره برداران و ساکنین را در کمترین زمان و نزدیک‌ترین مکان ممکن سازد، در کانون توجه فعالان این صنعت قرار گرفته است. تأمین ملزومات زندگی در چنین ساختمان‌هایی و همچنین قابلیت سازگاری با محیط بیرونی از جمله کنترل مصرف انرژی براساس شرایط محیط بیرون در آن‌ها، با استفاده از روش‌های سنتی امکان پذیر نخواهد بود. لذا به موازات گسترش فناوری‌های ساخت، فناوری جدیدی به نام سیستم‌های مدیریت ساختمان (Building Management System) یا BMS مطرح شده است. در ادامه به معرفی این سیستم، بیان مزایا و کاربردهای آن می‌پردازیم.


ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

در قسمت اول این مطلب، ضمن تعریف ساختمان هوشمند و نگاهی بر پیشینه‌ی تاریخی آن، به معرفی سیستم مدیریت ساختمان (BMS) و مزایای هوشمندسازی و پیاده‌سازی این سیستم در ساختمان‌های بزرگ و مدرن امروزی پرداختیم؛ در این مطلب، به کارکردهای این سیستم و اجزای گوناگون آن خواهیم پرداخت.


ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

امروزه مدیریت و مصرف بهینه‌ی انرژی، هم‌زمان با بهره‌برداری از امكانات رفاهی در ساختمان‌های تجاری، اداری، مسكونی و به طور خاص ساختمان‌های چندمنظوره از مهم‌ترین ضروریات است. با بهره‌گیری از سیستم مدیریت هوشمند ساختمان (BMS) كنترل تجهیزات الكتریكی و مكانیكی ساختمان به جای مدیریت توسط افراد، با استفاده از سیستم‌های هوشمند و یكپارچه انجام می‌شود. در این مطلب، ضمن تعریف ساختمان هوشمند و نگاهی بر پیشینه‌ی تاریخی آن، به معرفی سیستم مدیریت ساختمان، مزایای پیاده‌سازی و مهم‌ترین کارکردها و اجزای آن در ساختمان‌ها و مجتمع‌های بزرگ امروزی خواهیم پرداخت.


امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

در گذشته اتوماسیون خانگی با موانعی همچون فاصله و مسافت در خانه‌های بزرگ یا ساختمان‌های تجاری مواجه بود. چراکه با وجود اینکه سیگنال‌ها می‌توانند منتقل شوند، شبکه‌ها محدود بودند. به دلیل اختلافات سیم کشی الکترونیکی که به آن فازهای مختلف گفته می‌شود، شما نیاز به استفاده از اتصال دهنده‌های فازی برای ایجاد پل از یک مدار الکتریکی به مدار دیگر دارید. خانه‌های بزرگ با سیم کشی طولانی‌تر سیگنال‌های ضعیف و عملکرد پراکنده‌ای را تجربه می‌کنند.


امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

یک خانه هوشمند (smart home) تکنولوژی شبکه هوشمند را برای راحتی بیشتر و ایمنی خانواده‌ها مورد استفاده قرار می‌دهد. هواداران اتوماسیون خانگی برای چندین سال است که تجربه استفاده از گجت‌های هوشمند خانگی را دارند. امروزه تعداد زیادی محصول هوشمند جدید وجود دارد که صاحب خانه‌ها تمایل دارند از آن‌ها استقاده کنند چراکه این تکنولوژی‌ها در حال توسعه هستند و استفاده از آن‌ها راحت است.


امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

این دستگاه‌های هوشمند که شما تاکنون اسم آن‌ها را نشنیده‌اید ممکن است مشکلی را که شما هرگز نمی‌دانسنید دارید، حل کنند!
با افزایش محبوبیت محصولات هوشمندسازی، دستگاه‌های خانه هوشمند بخش بزرگی از مشتریان را به خود اختصاص داده است. شما ممکن است با برخی از این محصولات مانند زنگ درها و درهای پارکینیگ هوشمند آشنا باشید. علاوه بر این محصولات، دستگاه‌های هوشمند سازی جدیدی برای خانه‌ها وجود دارد که شما احتمالا از وجود آن‌ها خبر ندارید.


امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

امروزه موضوع هوشمندسازی منازل به یکی از مباحث مورد توجه مخترعان و دانشمندان عرصه فناوری تبدیل شده است. تا کنون تجهیزات هوشمند مختلفی برای استفاده در خانه‌های هوشمند توسط شرکت‌‌های مختلف طراحی شده است. در ادامه با ما همراه باشید تا با یکی از این محصولات هوشمند که می‌تواند به کنترل راحت بخش‌های مختلف خانه کمک زیادی بکند، بیشتر آشنا شویم.


امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

در  این مطلب قصد داریم در رابطه با حادثه تلخ پلاسکو و ارتباط آن با هوشمند سازی ساختمان ها صحبت کنیم.

مفهوم هوشمند سازی را ما این روزها بسیار شنیده ایم؛ خانه های هوشمند، ساختمان های هوشمند، حمل ونقل هوشمند و...

مبحث هوشمند سازی ساختمان ها و خانه ها امروز بسیار بحث برانگیز و محبوب بوده است.

در ادامه مطلب با ما همراه باشید، تا در رابطه با کاربرد ساختمان هوشمند و جلوگیری از حوادث ناگوار بیشتر بدانیم!


آدرس ما بر روی نقشه

address

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان ولیعصر، روبروی وزارت دادگستری ،کوچه ولدی، مجتمع اداری و تجاری ولیعصر،برج شمالی، طبقه چهارم، واحد  ۲۴

تلفن تماس

 ( ۱۰ خط ) ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴</br>

  • فکس: ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴ داخلی 109