ytube2   کانال گوگل پلاس   لینکدین   کانال آپارات   اینستاگرام   کانال تلگرام   مارا دنبال کنید

 

کاربرد تگ‌های RFID (آر اف آی دی) شرکت The Tag Factory | قسمت ششم

ارسال نظر

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

در مطلب قبلی در مورد کاربرد تگ های آر اف آی دی (RFID) تولید شده توسط شرکت The Tag Factory (که به اختصار TTF نامیده می شود) در دو حوزه ردیابی جواهرات و پالت‌‌ها پرادختیم و تگ هایTTF مناسب برای هرکدام را معرفی کردیم. در ادامه‌ی بحث کاربرد این تگ ها در زمینه صنعت و لجستیک، توضیحاتی در مورد دو حوزه ردیابی اجزای صنعتی و اجزای فناوری اطاعات و تگ های RFID (آر اف آی دی) مناسب مورد استفاده برای آن ها را معرفی می‌کنیم.


ردیابی اجزای صنعتی
شناسایی فرکانس رادیویی یک تکنولوژی ایده آل برای ردیابی تجهیزات است. امروزه نیاز نیست هر بار توضیحات کامل در مورد آن‌ها ذخیره شود. تگ‌های RFID روش ساده تری برای ردیابی این تجهیزات هستند. همه تجهیزاتی که دارای تگ آر اف آی دی (RFID) هستند، می‌توانند از طریق سیگنال‌های رادیویی دریافت شده از هر تگ، ردیابی شوند. تگ‌های ردیابی اجزای صنعتی شرکت TTF شما را قادر می سازد موقعیت دقیق کلیه اشیاء دارای تگ را در هر جایی که هستند، ردیابی کنید. ردیابی تجهیزات صنعتی به شما اجازه می دهد وضعیت، مکان و دسترس‌پذیری عملیات گسترده خود را نظارت و مدیریت کنید؛ تجهیزات مورد نیاز خود را با دانستن موقعیت دقیق آن‌ها، مدیریت کنید و بدون تأخیر، تولید خود را ارتقا دهید؛ همچنین فرآیندهای کسب و کار خود را با دانش مورد نیاز از روند انجام کار تکمیل کنید و آگاهانه‌تر تصمیم بگیرید.

 

17


ردیابی اجزای صنعتی می تواند در صنایع مختلف مانند بسته بندی دستی، زنجیره تأمین، صنایع خدماتی، لجستیک توزیع و شرکت های تولیدی، برای شناسایی کالاها و اشیاء در محیط صنعتی استفاده شود. مدیریت اجزای صنعتی با آر اف آی دی (RFID) یک ابزار قدرتمند برای ارتقا بخشیدن به فعالیت های تجاری، به منظور دستیابی به حداکثر سود است. تگ‌های شرکت The Tag Factory متناسب با شرایط سخت محیط صنعتی ساخته شده اند.

 

مناسب ترین تگ های TTF برای ردیابی اجزای صنعتی عبارتند از:

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هرکدام از این تگ‌ها، بر روی تصاویر آن ها کلیک کنید.

 

ردیابی اجزای فناوری اطلاعات
کارکرد ایمن و کارآمد مراکز داده، برای شرکت‌ها و موسسات بسیار مهم است. با یکپارچگی داده‌ها، حیاتی‌تر شدن الزامات قانونی و مورد نیاز صنایع، توانایی مستند سازی سرور های بحرانی و اجزای SAN، بیشتر از همیشه اهمیت دارد. مدیریت ایمن و مؤثر مراکز داده (دیتا سنترها) در زمینه فناوری اطلاعات از طریق ردیابی و نظارت آنی بر سرورها، نوار‌ها و دیسک‌های SAN و اجزای مهم فناوری اطلاعات آغاز می شود. ردیابی هزاران تجهیز در یک مرکز داده بانکی و اطمینان از ایمنی کامپیوترها و لپ تاپ‌هایی که برای انجام وظایف خاصی تعبیه شده اند، وظیفه سنگینی برای ماموران امنیتی بانک‌ها هستند.

 

asset tracking system


ردیابی لپ تاپ‌ها:
کارمندان و پیمانکارانی که به یک ساختمان وارد شده یا از آن خارج می‌شوند، اغلب لپ تاپ‌هایی را حمل می کنند که در بسیاری موارد متعلق به سازمان هستند، اما به یک فرد خاص اختصاص داده می‌شود. برای ردیابی لپ تاپ ها و حصول اطمینان از عدم دسترسی افراد غیرمجاز، مأموران امنیتی در ورودی کیف‌های کامپیوتر افراد را بازرسی می‌کنند و پس از پیدا کردن یک لپ تاپ، شماره سریال موجود بر روی کامپیوتر را در دایرکتوری شرکت جستجو می‌کنند تا مشخص شود چه کسی مجاز به استفاده از این کامپیوتر است. مامورن امنیتی باید تعیین کنند که آیا شخصی که کامپیوتر را به همراه دارد، همان فردی است که این سیستم به او اختصاص یافته است یا خیر. چک کردن سیستم‌ها به این روش بسیار وقت‌گیر بود و باعث ایجاد صف‌های طولانی از افرادی که قصد خروج از ساختمان را داشتند، می‌شد. با سیستم RFID، این فرایند خودکار انجام می‌شود. به هر لپ تاپ یک تگ پسیو با یک شناسه منحصر به فرد چسبانده می‌شود این تگ‌ها حاوی اطلاعاتی همچون شماره سریال کامپیوتر، ساخت و مدل، همچنین نام و عکس شخصی که مجاز به استفاده از آن است، می‌باشد.


مناسب ترین تگ‌های TTF برای ردیابی اجزای فناوری اطلاعلات عبارتند از:

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هرکدام از این تگ ها، بر روی تصاویر آن ها کلیک کنید.

 

شرکت لاوان ارتباط به عنوان تنها نمایده رسمی تگ های The Tag Factory در ایران، پاسخگوی تمامی سوالات شما در زمینه راهکارهای مختلف RIFD خواهد بود. با ما تماس بگیرید.


لینک تماس با ما

 

مطالب مرتبط:

کاربرد تگ‌های RFID (آر اف آی دی) شرکت The Tag Factory | قسمت اول
کاربرد تگ‌های RFID (آر اف آی دی) شرکت The Tag Factory | قسمت دوم
کاربرد تگ‌های RFID (آر اف آی دی) شرکت The Tag Factory | قسمت سوم
کاربرد تگ‌های RFID (آر اف آی دی) شرکت The Tag Factory | قسمت چهارم
کاربرد تگ‌های RFID (آر اف آی دی) شرکت The Tag Factory | قسمت پنجم

 

 

RFID2


دیدگاه خود را بنویسید
لغو
شما مهمان هستید
یا ارسال به عنوان یک مهمان
در حال بارگیری نظر ... نظر بازسازی خواهد شد بعد از 00:00.

اولین نفری باشید که نظر می دهید.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت لاوان ارتباط می باشد.