ytube2   کانال گوگل پلاس   لینکدین   کانال آپارات   اینستاگرام   کانال تلگرام   مارا دنبال کنید

 

5 پیش نیاز کلیدی قبل از به کار گیری تکنولوژی اینترنت اشیاء

ارسال نظر
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اینترنت اشیاء باز هم موضوع مورد بحث ما در این مطلب می‌باشد. خدمات و راه‌حل‌های اینترنت اشیاء، گجت‌ها و سنسورهای اینترنت اشیاء، همگی جزء موضوعات بسیار داغی است که مورد بحث قرار می گیرد. ما در این مطلب قصد داریم در رابطه با پیش‌نیازهای زیرساختاری که قبل از راه اندازی اینترنت اشیاء مورد نیاز است؛ در نظر گرفته شود، صحبت کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا از این پیش نیازهای زیرساختاری بیشتر بدانیم.

اینترنت اشیاء و کشورهای توسعه‌یافته

کشورهای توسعه‌یافته، سرعتی چشم‌گیر برای پیاده‌سازی کاربردهای اینترنت اشیاء دارند. در این کشورها به هر طرف که بنگرید، می‌توانید نشانه‌هایی از ظهور و به کار بستن اینترنت اشیاء را ببینید. درخانه‌ها، ادارات، تاسیسات زیرزمینی هم‌چون لوله‌های آب و بسیاری مکان‌های دیگر این موضوع به خوبی قابل مشاهده می‌باشد. هرچه زمان بیشتری می‌گذرد، دولت‌ها باید برای فراهم کردن بستر مناسب برای مدیریت داده‌ها تلاش کنند.

حال سوال این است که قبل و بعد از به کارگیری اینترنت اشیاء، چگونه باید داده‌های گردآوری شده از زمینه‌های مختلف را یکپارچه کرد؟

ما در این مطلب قصد داریم در درابطه با 5 پیش نیاز کلیدی که برای استفاده از اینترنت اشیاء مورد نیاز است، صحبت کنیم.

1) نفوذ دارایی‌های فیزیکی

ارتقاء زیرساخت‌ها فرصتی است برای این که بتوان از داده‌های جمع‌آوری شده از حوزه اینترنت اشیاء به صورت مناسب استفاده کرد.

تمامی گجت‌ها، سنسورها و تجهیزاتی که برای استفاده از اینترنت اشیاء به کار گرفته می‌شوند، وسایل فیزیکی هستند. با ظهور اینترنت اشیاء بازار این گجت‌ها هم داغ خواهد شد و باید برای تهیه گجت‌های با کیفیت مناسب برنامه‌ریزی و تلاش شود. این گجت‌ها می‌توانند به صورت کاملا سفارشی و یا این که به صورت آماده از کشورهای دیگر وارد شوند.

2) تشویق مراکز داده محلی

فراموش نکیند برای کسب اطلاعات بیشتردر حوزه اینترنت اشیاء باید با تمامی مراکز داده محلی همکاری‌هایی را داشته باشید تا بتوانید تحلیل‌های جامع‌تری را از داده‌ها ارائه دهید.

به طور مثال شبکه اینترنت اشیاء در شیکاگو با بسیاری از مراکز اینترنت اشیاء همکاری می کند. یعنی مراکز داده‌های بسیاری را از سرتاسر شهر جمع آوری کرده و در اختیار دیگر ارگان‌های مرتبط قرار می دهند.

3) تدوین استراتژی مدیریت داده ها

اگر از داده‌های جمع‌آوری شده به روش‌های مختلف استفاده‌ای نشود، در واقع آن‌ها هیچ‌گونه ارزش افزوده‌ای برای شما ایجاد نکرده اند. به همین دلیل یکی از اقدامات اصلی در این حوزه تدوین استراتژی‌های مشخص برای مدیریت و تحلیل داده‌هاست .

ایران تد

4)شفافیت در مقابل نگرانی‌های امنیتی

از آنجایی که تجهیزات اینترنت اشیاء همواره در حال جمع‌آوری داده‌ها هستند، بایستی برنامه‌ریزی‌های مشخصی برای مدیریت امنیت داده‌ها تدوین شود.

این که چه کسانی به داده‌ها دسترسی داشته باشند، دسترسی‌ها به چه میزان باشد و چگونه از داده‌ها استفاده شود، همگی موضوعات مهمی هستند که باید بررسی شود.

5)استفاده از داده‌ها

اینترنت اشیاء ابزاری است که برای رسیدن به ارزش بیشتر استفاده می‌شود، iot خود هدف نیست؛ بلکه وسیله است. برای این که iot هر چه زودتر به مرحله تولید ارزش برسد، باید در رابطه با نحوه جمع‌آوری داده‌ها، مدیریت داده‌ها و نحوه تحلیل آن‌ها تصمیم‌گیری شود.


دیدگاه خود را بنویسید
لغو
شما مهمان هستید
یا ارسال به عنوان یک مهمان
در حال بارگیری نظر ... نظر بازسازی خواهد شد بعد از 00:00.

اولین نفری باشید که نظر می دهید.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت لاوان ارتباط است.