مراکز داده فیسبوک را از نزدیک ببینید و شگفت زده شوید!

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در این مطلب قصد داریم شما را با دیتا سنتر شگفت انگیز فیسبوک آشنا کنیم. مراکز داده امروزه نقش بسیار مهمی در تمامی سازمان ها ایفا می کنند! زیرا داده یکی از سرمایه های مهم سازمان هاست و تاثیر زیادی بر آینده سازمان ها می گذارد. شهرت و اعتبار فیسبوک هم وابسته به کارکرد مراکز داده آن است. در ادامه همراه ما باشید تا از کارکرد مراکز داده فیسبوک بیشتر بدانیم.

مراکز داده فیسبوک

فیسبوک یکی از  بزرگ ترین دیتا سنترهای دنیا را دارد که میلیون ها نفر در آن حساب دارند. آنها می توانند در حساب خود فالوور داشته باشند، پیام بفرستند و اکانت خود را به روز رسانی کنند.

آما سوال ما این  است که این حجم داده به راستی چطور در این شبکه اجتماعی هندل می شود؟

مرکز داده غول آسای فیسبوک!

شمال کالیفرنیا و سوئد ، جایی است که خانه فیسبوک نام دارد!

دیتا سنتر فیسبوک به اندازه 3 زمین فوتبال حجم دارد و درست در همین جاست که اطلاعات شما ذخیره می شود. برخی از مردم به اشتباه فکر می کنند که داده های آنها در مراکز داده مجازی و یا محیطی شبیه به کلود ذخیره می شود، در حالی که این طور نیست و داده های آنها درست در محیطی فیزیکی و در ساختمانی فیزیکی ذخیره می گردد.

اطلاعات کاربران توسط همین کابل های فیبرنوری فیزکی در سرتاسر جهان وجود دارد و داده ها را منتقل می کند.

نحوه مدیریت مراکز داده فیسبوک

حتما این سوال برای شما پیش می ید که چطور این همه سرور و  دیتا سنتر در فیسبوک کار می کنند و مشکلی هم برای آنها پیش نمی آید؟

برای خنک کردن مراکز داده فسبوک، ساختمانی  بسیار بزرگ وجود دارد که در آن سیستم های تهویه به صورت مرتب مشغول خنک سازی سرورها هستند. در واقع سیستم خنک سازی سرورهای فیسبوک شامل 7 اتاق به هم پیوسته هستند که در آنها یک جریان هوای طبیعی وجود دارد. علاوه بر این که در این مرکز دمای هوا به خوبی کنترل می شود، مجهز به یک سستم کنترل رطوبت پیشرفته هم هست.

برای این که نحوه کارکرد مراکز داده فیسبوک را از نزدیک ببینید و با آن آشنا شوید، حتما این فیلم را تماشا کنید.

آدرس ما بر روی نقشه

address

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان ولیعصر، روبروی وزارت دادگستری ،کوچه ولدی، مجتمع اداری و تجاری ولیعصر،برج شمالی، طبقه چهارم، واحد  ۲۴

تلفن تماس

 ( ۱۰ خط ) ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴</br>

  • فکس: ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴ داخلی 109