ytube2   کانال گوگل پلاس   لینکدین   کانال آپارات   اینستاگرام   کانال تلگرام   مارا دنبال کنید

 

سطل زباله هوشمندی که از زباله بازی می‌سازد!

ارسال نظر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در این مطلب قصد داریم از سطل‌های هوشمند زباله و چگونگی ترغیب افراد برای انداختن زباله در آن ها صحبت کنیم. در ادامه همراه ما باشید تا از این سطل‌ها بیشتر و نحوه کارکرد آن‌ها بیشتر بدانیم.

سطل‌های زباله هوشمند

امروزه زباله‌ ها به یکی از معضلات اساسی شهرها تبدیل شده‌اند  که واقعا راهکار زیادی برای از بین بردن آن‌ها وجود ندارد.
علاوه بر این، هیچ‌کس دوست ندارد با زباله در خیابان مواجه شود؛ اما این امر اجتناب‌ناپذیر است و بالاخره با این تصویر مواجه خواهیم شد، زیرا یا سطل آشغال پر می‌شود یا گاهی پیدا کردن سطل زباله سخت است و بدتر از همه، افرادی هستند که برایشان مهم نیست که زباله‌هایشان را کجا می‌اندازند.

در همین راستا، شرکت sencity دست به اقدام جالبی زده است و سطل‌های زباله ای را با نام "تترابین" ساخته است که به اینترنت وصل می‌شود.

سن‌سیتی شتاب‌دهنده استارتاپ‌های بهبود محیط زیست

سن‌سیتی بخشی از یک گروه از استارتاپ‌هاست که از شتاب‌دهنده Urban-X در بروکلین بیرون آمده است و از آنجا که این شتاب‌دهنده در زمینه بهبود زیست‌پذیری شهرهایی مثل نیویورک فعالیت می‌کند، این شرکت‌ها روی امور شهرنشینان مثل حمل و نقل و تسهیلات شهری متمرکز شده اند.

مبلمان خیابانی نقش بسیار مهمی در چشم‌انداز شهرها دارد و با وجود این که شهرداری‌ها تلاش زیادی برای جذاب کردن ایستگاه‌های اتوبوس، نیمکت‌ها و غیره کرده اند، بخش بسیار محدودی از این عناصر برای شهروندان سرگرم کننده هستند.

تترابین و نحوه طراحی و عملکرد آن

سن‌سیتی، تترابین را طراحی کرده است که افراد را در تشویق به ریختن زباله در سطل می‌کند و به آن‌ها جایزه می‌دهد.

تترابین در واقع یک محفظه بزرگ سه‌وجهی است که با نمایشگر پوشش داده شده است، این نمایشگر یک بازی را نمایش می‌دهد. در این بازی خفاش‌ها در آسمان در حال پرواز و سگ‌ها نیز در انتظار غذا هستند.
بخش داخلی سطل به حسگرهای حرکتی مجهز است که می توانند انداختن زباله داخل سطل را ردیابی کنند.

زمانی که افراد درون این سطل زباله می اندازند، در واقع به سگ های گرسنه غذا می دهند و یک کد روی نمایشگر نمایش داده می شود که کاربران می توانند با وارد کردن این کد در وبسایت TetraBIN جایزه های مختلفی رادریافت کنند.

سن سیتی امیدوار است که انداختن زباله درون سطل آشغال به یک عادت خودکار برای شهروندان مخصوصا برای کودکان تبدیل شود. این سطل به خوبی کودکان را ترغیب می‌کند که حتی زباله‌های افراد دیگر را به درون سطل بریزند. 
علاوه بر این، این سطل زباله می‌تواند به منبع درآمدی برای آگهی‌های تبلیغاتی تعاملی نیز تبدیل شود. علاوه بر این می توان از نمایشگر این سطل‌ها برای نمایش ساعت حرکت اتوبوس‌ها، اطلاعات ترافیکی و وضعیت آب و هوا نیز استفاده کرد.


دیدگاه خود را بنویسید
لغو
شما مهمان هستید
یا ارسال به عنوان یک مهمان
در حال بارگیری نظر ... نظر بازسازی خواهد شد بعد از 00:00.

اولین نفری باشید که نظر می دهید.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت لاوان ارتباط می باشد.