آغاز بازنگری نشریه ۷۵۰ سازمان برنامه و بودجه در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بازنگری نشریه ۷۵۰ سازمان برنامه و بودجه با عنوان "ضوابط طراحی،اجرا و بهره برداری مراکز داده" در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی، نخستین جلسه کمیته راهبری نشریه ۷۵۰ سازمان برنامه و بودجه با عنوان ضوابط طراحی،اجرا و بهره برداری مراکز داده با حضور متخصصان و صاحب نظرانی از سازمان برنامه و بودجه، وزارت راه و شهرسازی، وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات، سازمان فناوری اطلاعات ایران، انجمن نظام صنفی رایانه ای، سازمان صدا و سیما، شرکت برق منطقه‌ای و شرکت های خصوصی و ... در مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی برگزار شد.
در این جلسه با تشریح نگاه اکوسیستمی وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات به موضوع استاندارد سازی مراکز داده در کشور و همکاری مشترک سازمان فناوری اطلاعات ایران و انجمن صنفی نظام رایانه ای در تشکیل کارگروه ممیزی و ارزیابی مرکز داده؛ و همچنین اشاره به تعدد استانداردها و ضوابط طراحی مراکز داده، بر ضرورت تشکیل کمیته و بازنگری نشریه ۷۵۰ تاکید شد تا از این پس، هم سازمان های دولتی برای راه اندازی مرکز داده و هم بخش خصوصی برای میزبانی سرویس های سازمانهای دولتی یک الگو علمی کاربردی جامع و کاملی را در اختیار داشته و مورد عمل و مبنای ارزیابی قرار دهند.
فرایند تدوین بازنگری نشریه ۷۵۰ سازمان برنامه و بودجه در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی شامل تشکیل کمیته راهبردی به منظور هم اندیشی و طراحی اولویت ها و سرفصل های  نشریه، کمیته تدوین به منظور گردآوری و تهیه محتوای نشریه و کمیته بازنگری و تصویب به منظور تایید نهایی می باشد که توسط بخش پایش و هوشمندی این مرکز انجام و برای ابلاغ نهایی به امور نظام فنی سازمان برنامه بودجه ارسال خواهد شد.
نشریه 750 پس از ابلاغ توسط معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه، برای تمامی دستگاههای دولتی لازم الاجرا خواهد بود.


مشاهده متن خبر در سایت : مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی

آدرس ما بر روی نقشه

address

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان ولیعصر، روبروی وزارت دادگستری ،کوچه ولدی، مجتمع اداری و تجاری ولیعصر،برج شمالی، طبقه چهارم، واحد  ۲۴

تلفن تماس

 ( ۱۰ خط ) ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴</br>

  • فکس: ۰۲۱۸۸۹۴۳۴۲۴ داخلی 109