ytube2   کانال گوگل پلاس   لینکدین   کانال آپارات   اینستاگرام   کانال تلگرام   مارا دنبال کنید

 

تشکیل کمیته ویژه سه جانبه برای پیگیری مشکلات مشترک فعالان صنعت ICT

ارسال نظر
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تهران (پانا) - کمیته مشترک سنا با حضور سندیکای صنعت مخابرات ایران ، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران تشکیل شد.

 به گزارش روابط عمومی IRICTU، در این نشست که در تاریخ 26/3/99 برگزار شد محمدباقر اثنی عشری رییس، برات قنبری دبیر کل و آزاد معروفی رییس کمیسیون شبکه سازمان، ، حسین ریاضی رییس هیات مدیره و فرامرز رستگار دبیر و عضو هیات مدیره سندیکای صنعت مخابرات ایران ، داوود ادیب رئیس هیات مدیره ، فریبرز نژاد دادگر عضو هیات مدیره و دبیر و اسماعیل ثنایی نایب رئیس دوم اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران حضور داشتند.

در این نشست مسایل و مشکلات مشترک فعالان صنعت از جمله کمبود و مشکلات تخصیص ارز، شفاف نبودن روند ارزیابی و تایید نمونه و همچنین مشکلات تولیدکنندگان داخلی و بیکاری فزاینده در این حوزه مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است که در این نشست مطرح شد که شرکت های تولید کننده تجهیزات که نیاز به ثبت سفارش و واردات اقلام مورد نیاز دارند ، می بایست مورد حمایت صحیح، پایدار و همه جانبه از طرف وزارتخانه ها و سازمان های ذیربط قرار بگیرند که این مهم از اهداف اساسی هر سه تشکل به شمار می‌آید و طبعاً با هم افزایی مورد نظر، مورد حمایت موثرتر قرار خواهند گرفت و همچنین به دغدغه شرکت های مشاور، پیمانکار و نوآور این صنعت جهت حضور در پروژه های داخلی و بخصوص حضور قدرتمندانه در بازارهای صادراتی و بین المللی نیز می توان پرداخت.

به نظر می رسد دغدغه‌های مشترک شرکت‌ها در چند ماهه اخیر و خطر کوچک شدن و از بین رفتن کسب و کارها و مسائلی مانند بیمه و مالیات که گریبان بسیاری را گرفته ‌است، تاثیرات جدی بر تمام اکوسیستم فناوری اطلاعات و ارتباطات گذاشته و تاثیرات نامعلوم بیشتری نیز در آینده به دنبال خواهد داشت. از سوی دیگر مشکلات پیش از این بحران هم همچنان در جای خود باقی و نیازمند پیگیری است، از جمله موضوع بدهی کارفرما به شرکت‌ها. در حالی که شرکت ها موظف به پرداخت مستمر و منظم عوارض و حق بیمه و مالیات خود هستند و مهلت های زمانی چندانی هم ندارند، کارفرما تعهدات مالی خود را گاهی ظرف چند ماه و چند سال ایفا می کند.


دیدگاه خود را بنویسید
لغو
شما مهمان هستید
یا ارسال به عنوان یک مهمان
در حال بارگیری نظر ... نظر بازسازی خواهد شد بعد از 00:00.

اولین نفری باشید که نظر می دهید.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت لاوان ارتباط است.